XXX Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

24 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(3) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie – po mszy świętej wieczornej, w czwartki i w niedziele o 18:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30.

(4) BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W przyszłą niedzielę o godzinie 15:30 odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. W balu mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Imienne bilety dostępne w zakrystii.

(5) MODLITWA ZA ZMARŁYCH. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – czas intensywniejszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Msze święte 1 listopada o 8:00, 10:00, 12:00, 17:30 i 19:00, zaś 2 listopada o 8:00, 10:00 i 19:00.

(6) OKTAWA DNIA ZADUSZNEGO. Od 2 do 9 listopada msze święte w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach o godzinie 19:00. Ich imiona wyczytujemy w czasie mszy świętych o godzinie 10:00 oraz w nieszporach za zmarłych o 19:30. W niedzielę 7.11 nieszpory będą po mszy świętej o godzinie 19:00. Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(7) KOLUMBARIUM. W intencji osób, których prochy spoczywają w parafialnym kolumbarium będziemy modlić się w sobotę 06.11 na Mszy świętej o godzinie 19:00. Ich imiona będziemy odczytywać na Mszy o godzinie 10.00 i w czasie nieszporów po Mszy wieczornej.

(8) APELE ZADUSZKOWE. W przedsionkach kościoła można znaleźć apele zaduszkowe, na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(9) PROCESJE ŻAŁOBNE na cmentarzach odbędą się w następujących terminach:

  • South Ealing – 6 listopada, 15:00
  • Greenford Park – 6 listopada, 15:00
  • Gunnersbury – 7 listopada, 15:00

UWAGA! Na cmentarzach nie wyczytujemy apeli wypominkowych!

(10) KANCELARIA. W związku z uroczystością Wszystkich Świetych 1 listopada kancelaria będzie nieczynna.

(11) PANDEMIA. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

  • Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Prosimy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
  • Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.
  • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień. Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat. W obecnym biuletynie zamieszczamy także tekst zbierający niektóre wypowiedzi Papieża Franciszka.

(12) GODZINKI. Zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP w soboty o godzinie 9:30. (Godzinki śpiewamy oprócz Pierwszej Soboty, kiedy o 9:00 jest osobne nabożeństwo.)

(13) PAŹDZIERNIKOWE NAWIEDZENIE OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ. Rodziny, które chciałby zgłosić się na peregrynację Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej prosimy o kontakt e-mailowy z Parafią. Wszelkie informacje są umieszczone na stronie parafialnej.

(14) LICZENIE WIERNCH. Z polecenia Polskiej Misji Katolickiej na niedzielnych mszach w październiku przeprowadzamy liczenie wiernych.

(15) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii. Do darczyńców gift aid zostały wysłane pocztą nowe formularze deklaracji z prośbą o ponowne wypełnienie i odesłanie do Parafii. Duża liczba deklaracji nie została odesłana. Bardzo prosimy darczyńców o nie zwlekanie z dopełnieniem tej formalności. Nowe deklaracje są wymagane przez urząd podatkowy, aby Parafia mogła przyjmować ofiary gift aid.

(16) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA (OGŁOSZENIE STAŁE). Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(17) PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII (OGŁOSZENIE STAŁE). Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(18) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *