DUSZPASTERZE NA EALINGU

Kapłani pracujący w Parafii

KS. MICHAŁ KOZAK MIC, Proboszcz Parafii

Całe dzieciństwo i młodość spędziłem w Grudziądzu nad brzegiem mojej ukochanej Wisły. Po maturze wyjechałem na studia techniczne do Bydgoszczy. Po drugim roku w czasie stanu wojennego porzuciłem studia i wstąpiłem do Nowicjatu Zgromadzenia Księży Marianów. Po święceniach pracowałem w Górze Kalwarii jako duszpasterz młodzieży. Później przełożeni skierowali mnie na dalsze studia. Po ich ukończeniu podjąłem posługę Proboszcza w jednej z naszych warszawskich parafii. Przez kilkanaście ostatnich lat przed wyjazdem do Londynu prowadziłem Dom Rekolekcyjny. Mój ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to łowienie ryb w otoczeniu przyrody 🙂 .

KS. WIKTOR GUMIENNY MIC, Przełożony Domu zakonnego

Pochodzę ze Stalowej Woli. Od małego dziecka mówiłem, że zostanę księdzem. Po maturze jednak najpierw skończyłem 2 letnie studium zawodowe, później na kolejne dwa lata trafiłem do wojska. Trzy dni po opuszczeniu jednostki zameldowałem się w nowicjacie Marianów. Po studiach w Lublinie i otrzymaniu święceń pracowałem w Skórcu jako katecheta, a później magister nowicjatu. Ostatnie 22 lata spędziłem pod matczynym okiem Matki Boskiej w Jej  Licheńskim Sanktuarium. Stalowa Wola, w której się wychowałem leży nad Sanem i jest otoczona lasami, dlatego wolne chwile lubię spędzać w lesie lub nad wodą.

KS. PIOTR SZYPERSKI MIC

Moje mariańskie powołanie ma swój początek w stolicy Polski, gdzie zostałem ochrzczony u stóp NMP Łaskawej - właśnie wokół tego obrazu ponad 300 lat temu św. Ojciec Stanisław Papczyński gromadził ludzi opiekując się bractwem Niepokalanego Poczęcia. Odkrywanie woli Bożej wiążę z mariańskim klasztorem na warszawskiej Pradze, potem był postulat, nowicjat, wspaniałe studia w Lublinie i pierwsza placówka w Grudziądzu, gdzie zajmowałem się duszpasterstwem młodzieży. Uwielbiam rowery, pływanie i dłuuuugie wędrowanie (zwłaszcza z pielgrzymką 10 białą WPP). Pasjonuję się muzyką, którą traktuję jak najpiękniejszy język jakiego się kiedykolwiek uczyłem.

KS. KLAUDIUSZ ROKICKI MIC

Przybyłem do Londynu 9 stycznia 2019 r. w rocznicę mojego chrztu. Przez ostatnie lata (8) posługiwałem na Filipinach a wcześniej w kilku parafiach mariańskich w Polsce. Bardzo lubiłem grać w piłkę nożną, kocham Tatry, uwielbiam "kajaki" a na Filipinach jeździłem na rowerze. Mam szczególne nabożeństwo do Świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego a ulubioną Świętą jest moja rówieśniczka Bł. Klara LUCE Badano.

Pomyśl, że wprawdzie za każdą łaskę należy wielbić Boga, ale przecież za otrzymany pokarm duchowy powinniśmy oddać Mu szczególną chwałę. W tej bowiem uczcie wspomina się i dobrodziejstwo stworzenia, i przywodzi się na pamięć dar odkupienia, i przywołuje się na myśl łaskę powołania.

— Św. Stanisław Papczyński