XXVIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

10 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(3) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie – po mszy świętej wieczornej, w czwartki i w niedziele o 18:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30.

(4) CHÓR. Zapraszamy na próby parafialnego chóru “Schola Cantorum”. Spotkania w poniedziałki o godz. 20:30 w restauracji. Osoby, które chciałyby dołączyć do chóru prosimy o przyjście na próbę lub o wcześniejszy kontakt z panią organistką.

(5) PIERWSZA KOMUNIA. Rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejną katechezę. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o 17:30 (każdy według wyznaczonego dnia).

(6) BIERZMOWANIE DOROSŁYCH. Informujemy, że pierwszy cykl przygotowania do bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy 14 października, czyli tydzień później niż planowaliśmy. Spotkania będą odbywały się co czwartek o godzinie 20:00 w Sali na wieży. Formularze zapisowe dostępne są przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie w zakładce sakramenty/bierzmowanie.

(7) BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY. Do 17 października trwają zapisy młodzieży na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z rocznika 2007 i starszych. 17 października w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17:15 zapraszamy na spotkanie młodzież, która zapisała się kurs. Obecność obowiązkowa. Więcej szczegółów w zakładce  sakramenty/bierzmowanie.

(8) PAŹDZIERNIKOWE NAWIEDZENIE OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ. Rodziny, które chciałby zgłosić się na peregrynację Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej prosimy o kontakt e-mailowy z Parafią. Wszelkie informacje są umieszczone na stronie parafialnej.

(9) LICZENIE WIERNCH. Z polecenia Polskiej Misji Katolickiej na niedzielnych mszach w październiku przeprowadzamy liczenie wiernych.

(10) APELE ZADUSZKOWE. W przedsionkach kościoła można znaleźć apele zaduszkowe, na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy  o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(11) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii. Do darczyńców gift aid zostały wysłane pocztą nowe formularze deklaracji z prośbą o ponowne wypełnienie i odesłanie do Parafii. Duża liczba deklaracji nie została odesłana. Bardzo prosimy darczyńców o nie zwlekanie z dopełnieniem tej formalności. Nowe deklaracje są wymagane przez urząd podatkowy, aby Parafia mogła przyjmować ofiary gift aid.

(12) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(13) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(14) OGŁOSZENIE STAŁE. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(15) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *