XXV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

18 WRZEŚNIA 2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Dzisiaj po mszy św. o godz. 17:15 odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodych kandydatów do bierzmowania. Wszelkie informacje na temat przygotowania do bierzmowania można znaleźć na naszej stronie internetowej – link.

(2) Jutro jest „bank holiday”, stąd kancelaria parafialna będzie zamknięta. Kancelaria w tym tygodniu będzie zatem czynna od środy do piątku i to tylko w godzinach dyżuru księdza (środa: 10:30-12:30; czwartek: 16:00-18:00; piątek: 15:00-17:00).

(3) Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na 17:30 rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezę (każdy według wyznaczonego dnia).

(4) W sobotę o godzinie 17:00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów.

(5) Pani Ola Awiżeń, która tydzień temu prowadziła zbiórkę pieniężną na misje w Afryce serdecznie dziękuje za nadzwyczajną hojność serc naszych parafian. Zebrała ona £ 3,333.00. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć tę inicjatywę to może to zrobić tutaj.

Podajemy też i inne przydatne linki:

  • Oaza w Afryce – zbieramy też na studnię w wiosce masajskiej: wspieram.oaza.pl
  • Program ,, Adopcja na Odległość” , strona ze szczegółami to oaza.pl
  • Zapraszamy serdecznie, na spotkanie mówiące o misjach w Afryce. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Dąbek – odpowiedzialna Rzeszowskiej Diakonii Misyjnej, animatorka oazowa, lekarz neonatolog z doświadczeniem pracy na Misjach w Kenii oraz Tanzanii. Spotkanie odbędzie się 17 września w szkole Alec Reed Academy, Bengarth Road,  UB5 5LQ , Northolt w godzinach od 13:30 do 15:00. Pani Katarzyna opowie o pracy w szpitalach oraz sierocińcach, a także przedstawi oazowy program ,, Adopcji na Odległość ”.  Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

(6) Rozpoczynamy kurs przygotowujący do bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 października 2022 r. w sali na wieży o godz. 20:00. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Spotkania w każdy kolejny czwartek. Kurs potrwa do 24 listopada. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony . Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(7) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 11 października 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek (z wyjątkiem uroczystości Wszystkich Świętych). Zakończenie katechez 22 listopada. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) Zapraszamy wszystkich ojców dzieci małych i dużych na drogę wzrastania i pogłębiania daru ojcostwa. W drugą sobotę października, odbędzie się szkolenie dla ojców, rozwijające umiejętności rodzicielskie w zakresie: zaangażowania, wychowania, poznawania dziecka i stałości. Następnie zostanie zawiązany ojcowski klub, w którym poprzez comiesięczne spotkania będzie można doskonalić kolejne aspekty rodzicielstwa. Więcej informacji można odnaleźć na naszej stronie parafialnej w sekcji „Grupy Parafialne” zakładka „Ojcowski Klub”.

(9) W każdy czwartek zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych po mszy świętej wieczornej.

(10) Miesięcznik „OREMUS” na październik jest dostępny w zakrystii.

(11) Polska Misja Katolicka zaprasza: “8 października 2022, w sobotę, odbędzie się doroczna pielgrzymka polonijna do Walsingham pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Program na plakacie“.

(12) Informujemy o powołaniu Studium KUL im. Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą. Katolicki Uniwersytet Lubelski przygotował specjalną ofertę edukacyjną i właśnie rozpoczyna się rekrutacja. Wykłady i warsztaty będą odbywały się w trybie hybrydowym: część zjazdów stacjonarnie w Londynie, a niektóre online. Wszystkie zajęcia w ramach studium są bezpłatne, poprowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Będą trwały 6 miesięcy. Więcej informacji pod tym linkiem.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *