XXIX Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

17 PAŹDZIERNIKA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(3) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie – po mszy świętej wieczornej, w czwartki i w niedziele o 18:30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17:30.

(4) BIERZMOWANIE MŁODZIEŻY. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 17:15 zapraszamy na spotkanie młodzież, która zapisała się kurs do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Więcej szczegółów w zakładce sakramenty/bierzmowanie.

(5) EReM ŚPIEWA. W najbliższa środę o godzinie 18:00 spotkanie scholi Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zapraszamy wszystkich chętnych.

(6) KOLEJNA TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. W środę podczas mszy świetej o godzinie 19:00 będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

(7) KANDYDACI NA MINISTRANTÓW. W sobotę o godzinie 17:00 w Windsor Hall kolejna zbiórka kandydatów na ministrantów.

(8) GODZINKI. Zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP w soboty o godzinie 9:30. (Godzinki śpiewamy oprócz Pierwszej Soboty, kiedy o 9:00 jest osobne nabożeństwo.)

(9) PAŹDZIERNIKOWE NAWIEDZENIE OBRAZU MB JASNOGÓRSKIEJ. Rodziny, które chciałby zgłosić się na peregrynację Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej prosimy o kontakt e-mailowy z Parafią. Wszelkie informacje są umieszczone na stronie parafialnej.

(10) LICZENIE WIERNCH. Z polecenia Polskiej Misji Katolickiej na niedzielnych mszach w październiku przeprowadzamy liczenie wiernych.

(11) APELE ZADUSZKOWE. W przedsionkach kościoła można znaleźć apele zaduszkowe, na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy  o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(12) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii. Do darczyńców gift aid zostały wysłane pocztą nowe formularze deklaracji z prośbą o ponowne wypełnienie i odesłanie do Parafii. Duża liczba deklaracji nie została odesłana. Bardzo prosimy darczyńców o nie zwlekanie z dopełnieniem tej formalności. Nowe deklaracje są wymagane przez urząd podatkowy, aby Parafia mogła przyjmować ofiary gift aid.

(13) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(14) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA (OGŁOSZENIE STAŁE). Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(15) PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII (OGŁOSZENIE STAŁE). Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(16) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *