XXII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

29 SIERPNIA 2021 R.

(1) OGÓLNE ZASADY. Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do zachowywania odpowiedniego dystansu wewnątrz pomieszczeń sakralnych, korzystania ze środków do dezynfekcji, noszenia maseczki oraz do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej!

(2) KANCELARIA PARAFIALNA. Jutro 30 września jest Bank Holiday – kancelaria parafialna będzie zamknięta. Od 1 września kancelaria parafialna zostanie całkowicie otwarta. Wszystkie nieodebrane dotąd dokumenty (zaświadczenia oraz zdjęcia komunijne), które można było do tej pory odebrać u stewardów w kościele, można odbierać w kancelarii.

(3) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(4) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(5) APOSTOLAT MIŁOSIERDZIA. Od 1 września serdecznie zapraszamy do prowadzonej przez Księży Marianów kaplicy Apostolatu Bożego Miłosierdzia przy 1 Courtfield Gardens. W kaplicy Apostolatu od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 odprawiana jest Msza św. w języku angielskim, potem nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia zakończone Nieszporami.

(6) NABOŻEŃSTWA. Zapraszamy na nabożeństwa związane z pierwszymi dniami miesiąca:

  • 1 września, pierwsza środa miesiąca – Msza Święta o godz. 19:00 w intencji dziecii młodzieży
  • 2 września, pierwszy czwartek miesiąca – adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań o godz. 18:30. Adoracja ta będzie powtarzana w każdym tygodniu
  • 3 września, pierwszy piątek miesiąca. Mszę Świętą i Godzinę Miłosierdzia w języku angielskim prowadzoną przez Apostolat Bożego Miłosierdzia o godz. 14:30. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od 16:45. Dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o 17:30
  • 4 września, pierwsza sobota miesiąca – różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 9:00.
  • 5 września, pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 16:30.

(7) I KOMUNIA ŚWIĘTA. Do 6 września trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej w zakładce I Komunia.

(8) OREMUS. W zakrystii jest już dostępny miesięcznik “Oremus” na wrzesień w normalnej cenie.

(9) LEKTORZY. Zachęcamy wszystkich lektorów do podjęcia na nowo swojej posługi. Lista chętnych do czytania, na którą można się wpisywać jest dostępna w zakrystii.

(10) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii. Do darczyńców gift aid zostały wysłane pocztą nowe formularze deklaracji z prośbą o ponowne wypełnienie i odesłanie do Parafii. Duża liczba deklaracji nie została odesłana. Bardzo prosimy darczyńców o nie zwlekanie z dopełnieniem tej formalności. Nowe deklaracje są wymagane przez urząd podatkowy, aby Parafia mogła przyjmować ofiary gift aid.

(11) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(12) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(13) RESTAURACJA. W najbliższych miesiącach, po zakończeniu prac remontowych przewidziane jest ponowne otwarcie restauracji. Będziemy bardzo wdzięczni za wszystkie uwagi i oczekiwania, co do jej funkcjonowania. Możne je przekazywać na nasz parafialny adres e-mailowy: ealing.office@gmail.com

(14) OGŁOSZENIE STAŁE. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Po upływie trzech miesięcy od zapisania Parafia zyskuje uprawnienia do wydawania danej osobie dokumentów kościelnych. Jest wiele sytuacji, gdy ktoś ma zostać chrzestnym, prosi o zgodę Parafii, a nie jest formalnie jej członkiem i nie może takiej zgody uzyskać. Jeśli ktoś nie jest pewny czy dokonał zapisu lub jego dane mogą już być nieaktualne, prosimy o kontakt mailowy z Parafią.

(15) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *