XVIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

2 SIERPNIA 2020 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele są odprawiane zgodnie z normalnym porządkiem. W związku z obowiązkiem zachowania dystansu społecznego liczba osób mogących uczestniczyć Eucharystii jest ograniczona. W kościele obowiązuje wymóg zakrycia twarzy maseczką lub w inny adekwatny sposób. Bardzo prosimy, aby o tym pamiętać. Kościół otwieramy nie wcześniej niż 15 minut przed Mszą świętą.

(2) SPOWIEDŹ. W tygodniu istnieje możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy świętych i NIE MA SPOWIEDZI W NIEDZIELĘ!! Spowiedź odbywa się na stojąco w przedsionku kościoła przy schodach wiodących na chór, a NIE w KONFESJONAŁACH!!!

Godziny otwarcia kościoła na spowiedź i prywatną modlitwę:

Od poniedziałku do piątku: 10:30-12:00 i 19:30-21:00

W soboty: 10:30-18:00

Rozważmy skrócenie czasu otwarcia kościoła i czasu spowiedzi, gdyż często kościół jest pusty i nie ma nikogo do spowiedzi. W tym tygodniu jednak te godziny pozostają bez zmian.

(3) DEZYNFEKCJA. Bezpośrednio po Mszach świętych w niedzielę i po porannej Mszy świętej w tygodniu kościół będzie zamykany do dezynfekcji.

(4) TRANSMISJE ONLINE. Msze święte o godzinie 19:00, a w niedzielę dodatkowo Msza o godzinie 10:00 będą transmitowane online.

(5) CHRZTY. Dzieci zapisane do chrztu przed zamknięciem kościołów mogą otrzymać sakrament w każdy dzień powszedni o godzinie 18:00, a w sobotę o 18:10. Szczegóły można ustalać kontaktując się z kancelarią.

Rodziców chcących zapisać dziecko do chrztu i ustalić datę przyjęcia sakramentu prosimy o umówienie drogą mailową lub telefoniczną spotkania w kancelarii. Spotkania, które są zarazem katechezą przygotowująca do chrztu odbywają się od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00.

(6) PIERWSZA KOMUNIA. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego sakramentu na naszej stronie parafialnej. Można tam znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, a także planowane daty w których, jeśli sytuacja pozwoli dzieci będą mogły Przyjąć Komunię Świętą.

W najbliższą niedzielę 9 sierpnia o godz. 14:30 dla chętnych, którzy się zgłosili odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci z tej grupy w sobotę 8 sierpnia o godz. 15:00. Spowiedź odbędzie się w konfesjonałach w kościele i będzie to spowiedź wyłącznie dla dzieci przystępujących do sakramentu.

(7) POZOSTAŁE ZASADY funkcjonowania parafii nie ulegają zmianie. Pomieszczenia parafialne pozostają zamknięte. KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(8) NIESZPORY ONLINE. We wszystkie czwartki o godzinie 17:00 modlimy się w nieszporach za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję on-line. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(9) PODZIĘKOWANIA 1. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na ten cel można składać w koszykach przy wyjściu z kościoła. Można również dokonywać przelewu na konto parafii. Dane konta można znaleźć u dołu pierwszej strony parafii w Internecie.

(10) PODZIĘKOWANIA 2. Dziękujemy za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów dostępna na naszej stronie parafialnej. Nie mamy jeszcze obsadzonych wszystkich godzin otwarcia kościoła. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *