XVI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

18 LIPCA 2021 R.

(1) KOŚCIÓŁ OTWARTY! Od jutra (19 lipca) w kościołach Anglii zostają zniesione restrykcje związane z pandemią. Biskupi ze względu na dobro wiernych przedłużają jednak dyspensę od obowiązku bezpośredniego uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta aż do I Niedzieli Adwentu 2021 r. Zachęcają usilnie do stawiania Eucharystii w centrum życia i aktywnego w niej uczestnictwa. Na naszej stronie znajduje się  LINK do strony episkopatu Anglii i Walii. Umieszczamy też pliki do pobrania w formacie PDF: Stanowisko biskupów dotyczące uczestnictwa we Mszy świętej oraz Wytyczne na 4 krok w wychodzeniu z pandemii. W dni powszednie kościół będzie otwarty do prywatnej modlitwy od Mszy św. porannej o 8:00 do godz. 20:00 (za wyjątkiem piątków, bo jest Adoracja do godz. 20:30).

(2) REKOMENDACJE BISKUPÓW. Mimo, że nie obowiązuje już dystans społeczny oraz noszenie maseczek, to biskupi rekomendują, by starać się zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń sakralnych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki. W zachowaniu dystansu będą mogły pomóc specjalne karteczki wyłożone na stoliku przy wejściu. Kropielnice pozostaną nadal puste, ale można będzie zaopatrzyć się w wodę święconą ze specjalnego pojemnika przy wejściu do kościoła.

(3) STEWARDZI NADAL POTRZEBNI. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za pracę stewardów. Przeszło rok dzielnie wspierali oni naszą parafię w tak trudnym i często niewdzięcznym zadaniu. Do końca wakacji będziemy potrzebowali jednak nadal Waszej pomocy. Bardzo prosimy, by w niedziele stewardzi pilnowali, aby w kościele były zajęte tylko miejsca siedzące, a gdyby zaszła taka potrzeba otwieraliby też Salę Windsor.

(4) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(5) SPOWIEDŹ. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 9:30 do 11:00 i od 18:30 do 20:00, w sobotę od 9:30 do 11:00 i od 16:00 do 18:00. UWAGA. Nie ma spowiedzi podczas Mszy św. oraz w niedziele i święta!

(6) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(7) ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w piątki po Mszy wieczornej do godziny 20:30.

(8) SAKRAMENT CHRZTU będzie udzielany podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 13:00. Na jednej Mszy może być jeden chrzest.

(9) KANCELARIA PARAFIALNA zostanie na czas wakacji otwarta, ale jedynie podczas dyżuru księdza. W pozostałym czasie będzie czynna wyłącznie telefonicznie i mailowo. Do 31 sierpnia 2021 r. dyżur księdza w kancelarii: w poniedziałki od 10:30 do 12:30 i w czwartki od 16:00 do 18:00. W pozostałym czasie dyżurować będzie Pani sekretarka. Wszystkie nieodebrane dotąd dokumenty (zaświadczenia oraz zdjęcia komunijne), które można było do tej pory odebrać u stewardów w kościele, będzie można osobiście odbierać w kancelarii podczas dyżuru księdza.

(10) ZAPISY DO I KOMUNII. Trwają zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny jest u stewardów oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: I Komunia Święta. Z racji wyjazdu księdza Piotra na rekolekcje i urlop, wnioski złożone pomiędzy 28 czerwca a 31 lipca zostaną rozpatrzone w pierwszym tygodniu sierpnia.

(11) ZDJĘCIA z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej są dostępne do odebrania u stewardów przy wejściu do kościoła (od 19 lipca zdjęcia do odebrania w kancelarii parafialnej, gdy ta będzie otwarta). Należy podpisac odbiór zdjęć.

(12) ŚPIEW LITURGICZNY. Powraca możliwość uczestnictwa we wspólnym śpiewie podczas liturgii. Biskupi zachęcają jednak, by śpiewali tylko ci, którzy zdecydują się na noszenie maseczki.

(13) TRZECIE ŚRODY MIESIĄCA (SZCZEP WINNY). W środę 16 czerwca 2021 r. na Mszy świętej wieczornej modliliśmy się w intencji małżeństw borykających się z trudnościami w staraniu się o dziecko, a także tych, które doświadczyły poronienia i utraty dziecka. Pragniemy kontynuować tę inicjatywę w każdą trzecią środę miesiąca. Mamy nadzieję, że rozwinie się ona i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(14) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki gift aid można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(15) OGŁOSZENIE. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Po upływie trzech miesięcy od zapisania Parafia zyskuje uprawnienia do wydawania danej osobie dokumentów kościelnych. Jest wiele sytuacji, gdy ktoś ma zostać chrzestnym, prosi o zgodę Parafii, a nie jest formalnie jej członkiem i nie może takiej zgody uzyskać. Jeśli ktoś nie jest pewny czy dokonał zapisu lub jego dane mogą juz byc nieaktualne, prosimy o kontakt mailowy z Parafią.

(16) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *