XIII Niedziela Zwykła

27 CZERWCA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. W czasie wakacji od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie mszy świętej w niedzielę o 14:30. Pozostałe godziny Mszy i spowiedzi nie ulegają zmianie. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele.

(3) KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna wyłącznie telefonicznie i mailowo. Od 1 lipca do 31 sierpnia dyżur księdza w kancelarii: w poniedziałki od 10:30 do 12:30 i w czwartki od 16:00 do 18:00. W pozostałym czasie dyżurować będzie Pani sekretarka.

(4) PRACE NA WIEŻY KOŚCIOŁA. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy częściową renowację wieży kościoła, która była konieczna ze względu na odpadające okruchy kamieni. Pozostałą część postaramy się wyczyścić w miarę możliwości technicznych.

(5) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(6) ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w piątki po Mszy wieczornej do godziny 20:30.

(7) CHRZTY W NASZEJ PARAFII. Chrztu dzieci dokonujemy obecnie w ramach Mszy świętych w zwykłe dni tygodnia. Msza powinna być w intencji dziecka. Dodatkowo otwieramy możliwość chrztu poza Mszą, w prostej ceremonii w soboty o godzinie 17:00. Jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią na to pozwolą,  przywrócimy praktykę chrztów w niedziele.

(8) ZAPISY DO I KOMUNII. Trwają zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny jest u stewardów oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: I Komunia Święta. Z racji wyjazdu księdza Piotra na rekolekcje i urlop, wnioski złożone pomiędzy 28 czerwca a 31 lipca zostaną rozpatrzone w pierwszym tygodniu sierpnia.

(9) ZDJĘCIA z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej są dostępne do odebrania u stewardów przy wejściu do kościoła. Należy podpisac odbiór zdjęć.

(10) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Do końca czerwca planujemy zakończyć peregrynację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w czasie dyżuru kancelarii parafialnej. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej.

(11) TRZECIE ŚRODY MIESIĄCA (SZCZEP WINNY). W środę 16 czerwca 2021 r. na Mszy świętej wieczornej modliliśmy się w intencji małżeństw borykających się z trudnościami w staraniu się o dziecko, a także tych, które doświadczyły poronienia i utraty dziecka. Pragniemy kontynuować tę inicjatywę w każdą trzecią środę miesiąca. Mamy nadzieję, że rozwinie się ona i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(12) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki gift aid można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(13) WDZIĘCZNI ZA PRACĘ STEWARDÓW bardzo prosimy o dalszą pomoc. Zachęcamy nowe osoby, by włączyły si tę posługę. Mamy jeszcze bardzo duże braki na najbliższe dni. Lista dyżurów dostępna beżpośrednio u stewardów przy wyjściu z kościoła.

(14) ŚWIĘTOPIETRZE. Dziś także przeprowadzamy zbiórkę na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze. W tym celu przy wyjściu z kościoła został umieszczony drugi koszyk.

(15) OGŁOSZENIE. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Po upływie trzech miesięcy od zapisania Parafia zyskuje uprawnienia do wydawania danej osobie dokumentów kościelnych. Jest wiele sytuacji, gdy ktoś ma zostać chrzestnym, prosi o zgodę Parafii, a nie jest formalnie jej członkiem i nie może takiej zgody uzyskać. Jeśli ktoś nie jest pewny czy dokonał zapisu lub jego dane mogą juz byc nieaktualne, prosimy o kontakt mailowy z Parafią.

(16) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.