XII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

20 CZERWCA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele.

(3) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(4) ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w piątki po Mszy wieczornej do godziny 20:30.

(5) CHRZTY W NASZEJ PARAFII. Chrztu dzieci dokonujemy obecnie w ramach Mszy świętych w zwykłe dni tygodnia. Msza powinna być w intencji dziecka. Dodatkowo otwieramy możliwość chrztu poza Mszą, w prostej ceremonii w soboty o godzinie 17:00. Jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią na to pozwolą,  przywrócimy praktykę chrztów w niedziele.

(6) ZAPISY DO I KOMUNII. Trwają zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny jest u stewardów oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: I Komunia Święta.

(7) ZDJĘCIA z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej będą dostępne do odebrania od przyszłej niedzieli 27 czerwca u stewardów przy wejściu do kościoła.

(8) LEKTORZY. Zachęcamy wszystkich lektorów do podjęcia na nowo swojej posługi. Lista chętnych do czytania, na którą można się wpisywać jest dostępna w zakrystii. Ministranci również mogą powrócić do swojej posługi (jednocześnie przy ołtarzu mogą byc maksymalnie 4 osoby).

(9) KOLUMBARIUM w podziemiach naszego kościoła jest już dostępne dla wiernych. Jego pomieszczenia są małe, dlatego prosimy aby w jednej krypcie modliła się jednocześnie jedna osoba lub rodzina. Oczywiście obowiązkowo trzeba mieć usta i nos zakryte maseczką.

(10) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Do końca czerwca planujemy zakończyć peregrynację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w czasie dyżuru kancelarii parafialnej. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej.

(11) TRZECIE ŚRODY MIESIĄCA (SZCZEP WINNY). W minioną środę na Mszy świętej wieczornej modliliśmy się w intencji małżeństw borykających się z trudnościami w staraniu się o dziecko, a także tych, które doświadczyły poronienia i utraty dziecka. Pragniemy kontynuować tę inicjatywę w każdą trzecią środę miesiąca. Mamy nadzieję, że rozwinie się ona i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(12) DZIĘKUJEMY. Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom Gift Aid za hojność w sezonie 2020/2021. Listy z podziękowaniem i dokładnym zestawieniem datków zostaną wysłane w najbliższych dniach pocztą. Będzie można je wykorzystać do rozliczenia w urzędzie podatkowym. Ponadto do darczyńców zostaną wysłane nowe formularze deklaracji gift aid wraz z kopertą zwrotną. Prosimy o uzupełnienie aktualnych danych i odesłanie do parafii. Jest to konieczne ze względu na nowe przepisy urzędu podatkowego. Zachęcamy nowe osoby do złożenia deklaracji gift aid. Dzięki tej procedurze, z każdej ofiarowanej sumy pieniędzy Parafia może otrzymywać od Państwa dodatkowe 25%. Formularze dostępne u stewardów albo stąd.

(13) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(14) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *