VIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

27 LUTEGO 2022 R.

(1) POMOC DLA UKRAINY. W dzisiejszą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę na pomoc dla Ukrainy. Ofiary można składać do koszyków umieszczonych przy wyjściach z kościoła. Podobna zbiórkę przeprowadzimy w Środę Popielcową.

(2) WIELKI POST. W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte w Popielec o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:30, 19:00 i 20:30. Przypominamy, że jest to dzień postu ścisłego, ilościowego i jakościowego. Tegoroczna Środa Popielcowa jest także dniem szczególnej modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie na zakończenie każdej Mszy świętej zaśpiewamy Suplikacje, polecimy Ukrainę opiece Maryi modlitwą „Pod Twoją Obronę…” oraz pomodlimy się Modlitwą św. Jana Pawła II o pokój na świecie.

(3) ERM. W środę też o godzinie 18:00 spotkanie formacyjne Eucharystycznego Ruchu Młodych. Po spotkaniu wspólnota udaje się na mszę o godz. 19:00.

(4) PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA – zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na mszę świętą na godzinę 17:30. Po mszy dzieci otrzymają misyjne krzyże.

(5) PIERWSZY PIĄTEK. Droga krzyżowa dla dzieci w każdy piątek o godzinie 17:30. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spowiedź dla dzieci od 16:45, na mszę świętą o 17:30 i na drogę krzyżową bezpośrednio po mszy o 17:30.

(6) MINISTRANCI. W sobotę 5 marca na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę KANDYDATÓW na ministrantów.

(7) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. Również w sobotę 5 marca zapraszamy wszystkie grupy młodych kandydatów do bierzmowania na liturgię do Sali Windsor na godzinę 17:00. Obecność obowiązkowa.

(8) NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem roku liturgicznego. W piątki na drogę krzyżową dla dzieci o godz. 17:30 oraz dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18:30.

(9) PIĄTKI POSTNE. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie „Piątki Postne”. Każdy chętny zobowiązuje się pościć o chlebie i wodzie w jeden wybrany dzień w tygodniu czyli w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, lub w sobotę (w piątki jest normalna wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w niedzielę, która jest zawsze świętowaniem zmartwychwstania pościć nie wolno). Pięć osób tworzy w ten sposób grupkę poszczącą wspólnie przez cały tydzień. W tym roku pościmy wszyscy w jednej wspólnej intencji: „O POKÓJ NA UKRAINIE I NA CAŁYM ŚWIECIE”. Intencję postu wspieramy w tym dniu modlitwą o dar pokoju Św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby w dniu postu wypełnić jakiś uczynek miłosierdzia lub złożyć drobną ofiarę na ubogich. W ten sposób post będzie połączony z modlitwą i jałmużną. Osoby, które z powodu wieku lub zdrowia nie mogą podjąć postu o chlebie i wodzie  mogą zastąpić go taką formą postu lub wstrzemięźliwości jaka jest dla nich możliwa. Zapisywać można się w zakrystii lub drogą mailową na adres kancelarii parafialnej: ealing.office@gmail.com . Zamieszczamy też LINK DO INSTRUKCJI “PIĄTKÓW POSTNYCH”.

(10) ZAPRASZAMY na film o św. br. Albercie Chmielowskim „Nędzarz i Madame” ukazującym jego losy jako powstańca styczniowego, wziętego malarza i przyjaciela Heleny Modrzejewskiej oraz Józefa Chełmońskiego, który zrezygnował z błyskotliwej kariery na rzecz poświęcania się dla ludzi potrzebujących. Pokaz filmu w Londynie w niedzielę 6 marca o godz. 16:00 & 19:30 w GMT POSK Hammersmith. Szczegóły na plakatach przy kościele i w jego wejściu oraz na stronie Radia Bobola.

(11) “OREMUS” na marzec jest jeszcze dostępny w zakrystii.

(12) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Są one obecnie szczególnie potrzebne, gdyż trwają intensywne prace związane z remontem i uruchomieniem restauracji.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *