IV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

30 STYCZNIA 2022 R.

(1) WSKAZANIA BISKUPA. Z kurii biskupiej otrzymaliśmy nowe wskazania dotyczące zasad obowiązujących w kościele na obecnym etapie pandemii. Utrzymane w formie zachęty jest wezwanie do korzystania z masek. Powraca możliwość korzystania z wody święconej w kropielnicach przy wejściu do kościoła. Można również przekazywać znak pokoju przez podanie ręki. Pełen dokument jest zamieszczony na naszej stronie parafialnej – LINK.

(2) DEKORACJE BOŻONARODZENIOWE. W poniedziałek po mszy o godzinie 10:00 będziemy rozbierali dekoracje bożonarodzeniowe. Chętni do pomocy mile widziani.

(3) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezę. Spotkania odbędą się o godzinie 18:00.

(4) OFIAROWANIE PAŃSKIE. W środę 2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od 1997 r. w tym dniu obchodzimy również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00 poświęcenie świec. Świecę poświęconą w tym dniu zwaną gromnicą zapalano i stawiano w oknach w czasie burzy, by prosić Maryję o ochronę. Gromnicę wręczano również konającym, aby ochronić ich przed napaścią złych duchów. Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia.

(5) W TYM TYGODNIU przypadają pierwsze dni miesiąca:

pierwsza środa – zapraszamy na mszę św. na 19:00 w intencji dzieci i młodzieży

pierwszy czwartek – zapraszamy na mszę św. na 17:30 rodziny dzieci pierwszo-komunijnych. Po mszy dzieci otrzymają modlitewniki.

pierwszy piątek – spowiedź pierwszo-piątkowa dla dzieci od 16:45. Dodatkowa msza święta z udziałem dzieci o 17:30. Msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia o godz. 14:00.

pierwsza sobota – różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 9:00.

pierwsza niedziela – po mszy świętej o godzinie 14:30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 16:30.

(6) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH rozpoczniemy w czwartek 3 lutego 2022 r. o godz. 20:00 w “Sali na Wieży”. Kurs potrwa do 24 marca (czyli 8 spotkań co czwartek). Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa! Formularz zapisowy jest dostępny przy wyjściu z kościoła, jak również można go pobrać tutaj. Zapisy potrwają do daty rozpoczęcia kursu. Wypełniony formularz wraz ze świadectwem chrztu i należną opłatą należy dostarczyć do kancelarii parafialnej.

(7) KATECHEZY DLA NARZECZONYCH w naszej parafii rozpoczniemy od wtorku 15 lutego 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall. Spotkania w każdy kolejny wtorek do 29 marca włącznie. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(8) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Modlimy się nieszporami za zmarłych w każdy czwartek po mszy św. wieczornej. Imiona zmarłych, którzy w bieżącym czasie odeszli do Pana, a których chcecie polecić modlitwie Kościoła można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(9) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. W przedsionku kościoła uruchomiliśmy 3. portal, przez który można składać ofiary na kościół tzw. „ofiaromat”.

(10) OREMUS na miesiąc luty jest dostępny w zakrystii.

(11) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. PANDEMIA. Wciąż docierają do nas informacje o dużej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z ciągle niepewną sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

  • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień! Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat.
  • Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Zachęcamy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
  • Zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *