IV Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

19 GRUDNIA 2021 R.

(1) SYTUACJA PANDEMICZNA. Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią obowiązkowo należy nosić maski zakrywające usta i nos przez cały czas pobytu w kościele. Prosimy także aby pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

(2) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(3) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 16:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(4) OGŁOSZENIA IV NIEDZIELI ADWENTU:

 • Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Prowadzi je Ks. Józef Maciąg. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach niedzielnych a w tygodniu, od poniedziałku do wtorku na mszach o godzinie 10:00 i 19:00 oraz dodatkowa konferencja po mszy świętej o godzinie 19:00. Wszystkie msze z naukami rekolekcyjnymi oraz konferencje są transmitowane online. 
 • Krótką informację o naszym rekolekcjoniście można znaleźć na dodatkowej fiszce ADWENT NA DOBREJ FALI. Ulotka wyłożona jest obok biuletynu przy wyjściu z kościoła. Zawiera ona również linki do dobrych internetowych stron katolickich, które mogą ubogacić nasz czas adwentu.
 • Zapraszamy na RORATY w ostatnim tygodniu adwentu: poniedziałek i środa o godz. 6:30 oraz wtorek i czwartek o godz. 19:00. Pomimo rekolekcji nie zawieszamy poniedziałkowej mszy roratnej o 6:30. Serdecznie zachęcamy dorosłych, aby wzięli jednak udział w którejś z mszy rekolekcyjnych lub w konferencji po mszy wieczornej. W środę w czasie rorat będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
 • SPOWIEDŹ W OSTATNIM TYGODNIU ADWENTU:

w dzisiejszą niedzielę od 15:30 do 16:30

– w poniedziałek i wtorek:

– od 09:30 do 10:00 oraz po mszy świętej “do ostatniego penitenta”

– od 18:00 do 19:00 oraz po wieczornej konferencji “do ostatniego penitenta”

– w środę i czwartek: 

– od 09:30 do 10:00 oraz po mszy świętej “do ostatniego penitenta”

– od 18:00 do 19:00 oraz po mszy wieczornej “do ostatniego penitenta” (dodatkowo w środę spowiedź w czasie rorat o godzinie 06:30)

Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych i w wigilię Bożego Narodzenia.

 • W piątek będziemy obchodzić WIGILIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Rano w kościele będzie jedynie msza święta o godz. 8:00. Wieczorem zapraszamy na msze wigilijne o godzinie 20:00 i 22:00 a także na Pasterkę o godz. 24:00.
 • W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA porządek mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
 • We wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.
 • KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna do środy włącznie, a od czwartku 23 grudnia do piątku 7 stycznia będzie zamknięta. Informujemy także, że wszystkie formularze do szkół i zezwolenia, które od wielu dni lub tygodni czekają na odebranie zostaną zniszczone.
 • W opłatki Bożonarodzeniowe i kalendarze na przyszły rok można zaopatrzyć się w zakrystii.

(5) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. PANDEMIA. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

 • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień! Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat.
 • Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
 • Prosimy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
 • Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.

B. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

C. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

D. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *