III Niedziela Adwentu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

12 GRUDNIA 2021 R.
NIEDZIELA “GAUDETE”

(1) SYTUACJA PANDEMICZNA. Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią obowiązkowo należy nosić maski zakrywające usta i nos przez cały czas pobytu w kościele. Prosimy także aby pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

(2) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(3) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 16:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(4) PRZEŻYWAMY ADWENT:

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Józef Maciąg kapłan diecezji lubelskiej. Temat rekolekcji: „Światła Adwentu: Jan Chrzciciel, Józef, Maryja”. W niedzielę katecheza rekolekcyjna na każdej Mszy świętej, w poniedziałek i wtorek na Mszach o godzinie 10:00 i 19:00. Dodatkowe konferencje tematyczne po Mszy św. wieczornej (około godziny 20:00) w poniedziałek: „Spowiedź. Ale Jak?” i we wtorek: „Modlitwa Słowem Bożym. Ale jak?”. Serdecznie zapraszamy.
 • W ramach rekolekcji adwentowych zapraszamy również młodych kandydatów do bierzmowania na liturgię w sobotę 18 grudnia o godzinie 17:00 w kościele.
 • Krótką informację o naszym rekolekcjoniście można znaleźć na dodatkowej fiszce ADWENT NA DOBREJ FALI. Ulotka wyłożona jest obok biuletynu przy wyjściu z kościoła. Zawiera ona również linki do dobrych internetowych stron katolickich, które mogą ubogacić nasz czas Adwentu.
 • Zapraszamy na Roraty: poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:30 oraz wtorki i czwartki o godz. 19:00. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 • Prosimy, aby spowiedzi adwentowej nie odkładać na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem tylko korzystać z wyznaczonych godzin spowiedzi w normalnych dniach tygodnia w czasie trwania całego Adwentu. Na ten okres poszerzamy o godzinę czas spowiedzi w sobotę – będzie ona trwała od 16:00 do 18:00.
 • W opłatki Bożonarodzeniowe i kalendarze na przyszły rok można zaopatrzyć się w zakrystii.
 • Na stoliku pomiędzy konfesjonałami wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli to wizytę duszpasterską rozpoczniemy po świętach. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Na okres Adwentu i Bożego Narodzenia przerywamy praktykę śpiewania nieszporów za zmarłych.

(5) MARY’S MEALS. Dzisiaj przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę na Mary’s Meals. Niestety nie ma zbiórki ubrań, Covid-19 położył temu kres. Jednak karmienie małych dzieci nie ustało! Organizacja obecnie karmi ponad 2 miliony dzieci każdego dnia szkolnego w ich miejscu edukacji. Z każdego £ przekazanego na Mary’s Meals 93 pensy wydawane są bezpośrednio na działalność charytatywną, na posiłek dla dziecka.

(6) PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 17:30 zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezy. Obecność obowiązkowa.

(7) “SZCZEP WINNY”. W środę 15 grudnia przypada trzecia środa miesiąca i zgodnie z tradycją zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19:00, podczas której będziemy modlili się w intencji rodzin pragnących potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. 

(8) MINISTRANCI. W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 odbędzie się zbiórka ministrantów.

(9) POWSTAŁA NOWA GRUPA W PARAFII. Zapraszamy na spotkania i formację nowej grupy ewangelizacyjno-modlitewnej pod nazwą “ŹRÓDŁO ŻYWEJ WODY“. Grupa pracuje według metody Szkoły Nowej Ewangelizacji. Formacja rozpoczyna się 6-tygodniowym, programem wstępnym (tzw. okresem próbnym). Cały projekt ma ściśle określony plan i może stać się prawdziwym źródłem rozwoju, wzrostu i przemiany życia dla każdego. Dane kontaktowe osoby odpowiedzialnej są dostępne w biuletynie parafialnym, na plakacie przed wejściem do kościoła oraz tutaj: Telefon – 07470 468 456; E-maildorota.tomczak.sne@gmail.com;  Fanpagewww.facebook.com/ZrodloZywejWody; Messenger – m.me/ZrodloZywejWody

OGŁOSZENIA STAŁE:

(1) PANDEMIA. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

 • Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
 • Prosimy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
 • Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.
 • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień. Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat.

(2) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(3) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(4) PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *