II Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

16 STYCZNIA 2022 R.

(1) SYTUACJA PANDEMICZNA. Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią obowiązkowo należy nosić maski zakrywające usta i nos przez cały czas pobytu w kościele. Prosimy także, aby pamiętać o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni.

(2) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku (17-20 stycznia) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezy. Spotkania w grupach odbędą się o godzinie 18:00 W KOŚCIELE.

(3) SZCZEP WINNY. W środę 19 stycznia przypada TRZECIA ŚRODA MIESIĄCAi zgodnie z tradycją zapraszamy na Mszę św. o godzinie 19:00, podczas której będziemy modlili się w intencji rodzin pragnących potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

(4) MINISTRANCI. W sobotę 22 stycznia na godzinę 17:00 zapraszamy do kościoła na ZBIÓRKĘ KANDYDATÓW na ministrantów.

(5) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH rozpoczniemy w czwartek 3 lutego 2022 r. o godz. 20:00 w “Sali na Wieży”. Kurs potrwa do 24 marca (czyli 8 spotkań co czwartek). Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa! Formularz zapisowy jest dostępny przy wyjściu z kościoła, jak również można go pobrać tutaj. Zapisy potrwają do daty rozpoczęcia kursu. Wypełniony formularz wraz ze świadectwem chrztu i należną opłatą należy dostarczyć do kancelarii parafialnej.

(6) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Rozpoczęliśmy okres zwykły w liturgii Kościoła. Powracamy do praktyki modlitwy Nieszporami za zmarłych w każdy czwartek po mszy św. wieczornej. Imiona zmarłych, którzy w bieżącym czasie odeszli do Pana, a których chcecie polecić modlitwie Kościoła można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(7) KOLĘDA. Prosimy o cierpliwość wszystkich, którzy złożyli zaproszenie na wizytę duszpasterską księdza, tzw. „kolędę”. Już od początku stycznia odwiedzamy i błogosławimy domy naszych parafian. Ze względu na sytuacje pandemiczną jeden kapłan odwiedza najwyżej jedną rodzinę w ciągu dnia. Jeśli ilość zakażeń w Londynie znacząco spadnie postaramy się zintensyfikować i przyśpieszyć nasza „kolędowanie”.

(8) OREMUS na styczeń i luty jest dostępny w zakrystii.

(9) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. We wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. PANDEMIA. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

  • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień! Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat.
  • Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Prosimy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
  • Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *