Chrystusa Króla Wszechświata

21 LISTOPADA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE w kościele w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ od poniedziałku do piątku przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i wieczorem od 18:30 do 19:00 i od 19:30 do 20:00. W sobotę spowiedź przed południem od 9:30 do 10:00 i od 10:30 do 11:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Uwaga! Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętej.

(3) ODPUSTY ZA ZMARŁYCH. Jeszcze w tym tygodniu zachęcamy do ofiarowania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska utrzymała w mocy dekret z zeszłego roku rozszerzający możliwość uzyskania odpustu na cały miesiąc listopad.

(4) PIERWSZA KOMUNIA. Rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejne katechezy. Spotkania odbywają się od poniedziałku do czwartku o 17:30, według wyznaczonych grup. Po katechezach przymiarki strojów komunijnych.

(5) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W sobotę 27 listopada o godzinie 17:00 w Sali Windsor odbędzie się pierwsza liturgia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

(6) ADWENT I DYSPENSA. Następną niedzielą (28 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom biskupi nie odwołali dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej (list biskupów w tej sprawie POD TYM LINKIEM, oczywiście w wersji angielskiej).

(7) KOŁA RADIA MARYJA. Również za tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 13:00 odbędzie się spotkanie miłośników Telewizji Trwam i Radia Maryja w sali św. Jerzego Popiełuszki.

(8) OREMUS. W zakrystii dostępny jest miesięcznik „Oremus” na grudzień.

(9) PANDEMIA. Każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o coraz większej liczbie naszych Parafian, którzy zachorowali na Covid-19 i proszą o wsparcie modlitewne. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną prosimy o odpowiedzialne podejmowanie konkretnych kroków:

• Prosimy o modlitwę w intencji ustania pandemii Covid-19 oraz za osoby chore, umierające, zmarłych i wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • Prosimy, aby wszędzie tam, gdzie to możliwe zachować odpowiedni dystans wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, korzystać ze środków do dezynfekcji oraz nosić maseczki.
  • Zgodnie z rekomendacją biskupów usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii świętej na rękę. Można jednak przyjąć Komunię św. bezpośrednio do ust, ale prosimy, by poczekać na koniec procesji komunijnej. Komunię przyjmujemy w postawie stojącej.
  • Szczerze zachęcamy do wzięcia udziału w programie szczepień. Polecamy lekturę naszej strony internetowej, gdzie w dziale SZCZEPIONKI można znaleźć wypowiedzi Kościoła na ten temat. W obecnym biuletynie zamieszczamy także tekst zbierający niektóre wypowiedzi Papieża Franciszka.

(10) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki „gift aid” można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(11) TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA (OGŁOSZENIE STAŁE). Podczas Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

(12) PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII (OGŁOSZENIE STAŁE). Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, Pierwszą Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(13) SZCZEPIONKI (OGŁOSZENIE STAŁE). Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.