Zesłanie Ducha Świętego

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

28 MAJA 2023 R.

(1) Wczoraj (27 maja) odbyło się Bierzmowanie. Sakramentu udzielił JE Bp Piotr Turzyński. Prosimy o modlitwę za wszystkich bierzmowanych w naszej parafii. Kilka zdjęć z uroczystości – LINK.

(2) Od dzisiejszej niedzieli, aż do września nie będzie niedzielnej mszy świętej o godzinie 14:30.

(3) Jutro (29 maja) obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to uroczystość patronalna naszej parafii. Msze święte o godzinie 08:00, 10:00, 19:00. W czasie mszy wieczornej będziemy modlili się za parafian, a po mszy zapraszamy do Sali Windsor na wspólne spotkanie i świętowanie.

(4) Jutro BANK HOLIDAY, więc kancelaria parafialna będzie zamknięta.

(5) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy św. o godz. 19:00 a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30.

(6) Rozpoczynamy okres zwykły w roku kościelnym, dlatego też wracamy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po mszy świętej wieczornej.

(7) W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • I czwartek – 18:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań (podczas adoracji litania do Serca Pana Jezusa)
  • I piątek – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia, od 16:45; spowiedź dla dzieci, o 17:30 msza święta dla dzieci; po mszy świętej o godzinie 19:00 adoracja i spowiedź do 21:00
  • I sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  • I niedziela – o 15:30 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

(8) W sobotę 03 czerwca o godzinie 11:00 w Katedrze Płockiej nasz parafianin Piotr Stann przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę świętą prymicyjną będzie celebrował w Płońsku w parafii św. Michała Archanioła w niedzielę 11 czerwca o godzinie 11:30. Prymicję w naszej parafii odprawi w późniejszym terminie. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

(9) Zapraszamy na Dni Młodzieży do Slough, które odbędą się w dniach 7-9 lipca. Spotkanie ma charakter weekendowego zjazdu i dotyczy młodzieży od 14 roku życia w górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.dnimlodych.org .

(10) Oaza Ruchu Światło Życie z Polski z diecezji wrocławskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne młodzież z naszej Parafii (klasy GCSE i starszych). Więcej informacji u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(11) Ze względu na half-term najbliższe spotkanie OAZY zostaje odwołane. Kolejne odbędzie się 12 czerwca o godzinie 18:00.

(12) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na czerwiec oraz miesięcznik dla dzieci “Staś” w cenie 3 GBP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *