XXVIII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

11 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

(1) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH I SPOWIEDZI nie ulega zmianie. Kancelaria jest wciąż dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania. Od dzisiaj otwarta jest toaleta. Prosimy o korzystanie z niej jedynie w wyjątkowo w pilnej potrzebie. Po skorzystaniu z toalety należy ją po sobie wydezynfekować za pomocą wystawionych tam środków.

(2) RÓŻANIEC. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godzinie 18:30. Modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w formie dialogu prowadzącego kapłana i jednej osoby reprezentującej zgromadzonych wiernych, którzy uczestniczą w odpowiedziach w milczeniu lub szeptem. Prosimy o zgłaszanie się osób do prowadzenia Różańca.

W najbliższy piątek o godzinie 17:30 zapraszamy na Różaniec dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.

(3) MODLITWY ZA ZMARŁYCH. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – czas intensywniejszej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Od 2-9 listopada msze święte w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach o godzinie 19:00. Ich imiona wyczytujemy w czasie mszy świętych o godzinie 10:00 oraz w nieszporach za zmarłych o 19:30. W niedzielę 8.11 nieszpory będą po mszy świętej o godzinie 19:00. W sobotę 07.11 na Mszy świętej o godzinie 19:00 będziemy modlić się w intencji zmarłych, których prochy spoczywają w naszym kolumbarium.

W związku z pogarszającą się obecnie sytuacją epidemiologiczną, po konsultacji z zarządem cmentarza odwołujemy w tym roku procesje i wspólne modlitwy na cmentarzach.

W przedsionkach kościoła można znaleźć apele zaduszkowe na których można polecać swoich bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w listopadzie. Bardzo prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie ich imion.

(4) ZAPISY NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ. Spotkanie dla rodziców, którzy zapisali dziecko do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 12 października o godzinie 17:30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

(5) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA. U stewardów w kościele można otrzymać formularz zapisowy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Druk ten można również pobrać z naszej strony parafialnej (zakładka: Sakramenty/Bierzmowanie). Opłata na pierwszym spotkaniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października.

(6) REFERENCJE DO SZKÓŁ KATOLICKICH. Rodziców, którzy chcą uzyskać dla dzieci referencje do szkół katolickich prosimy o postępowanie według instrukcji na naszej stronie internetowej w zakładce kancelaria. Referencje możemy wystawiać jedynie dla osób, które są zapisane do naszej parafii przynajmniej od trzech miesięcy.

(7) STAN FINANSOWY PARAFII. Komunikat rady ekonomicznej parafii: w II kwartale parafia odnotowała deficyt finansowy w wysokości 28 000 funtów. Byłoby gorzej, gdyby Parafia nie otrzymała składki w wysokości 4 000 funtów z rządowego programu ratunkowego. W trzecim kwartale, kiedy Kościół ponownie został otwarty parafia miała nadwyżkę w wysokości 4 000 funtów, ale uwzględniła dodatni wkład w wysokości 11 000 funtów z rządowego programu „Furlough”. Uzupełniliśmy rządowy program „Furlough”, aby pandemia nie miała wpływu finansowego na naszych pracowników. Szczegóły dotyczące dochodów i wydatków w drugim i trzecim kwartale są przedstawione na stronie internetowej parafii w zakładce kancelaria. Dotychczasowy deficyt w wysokości 24 000 funtów zostanie pokryty z rezerw parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom za ich dotychczasowe wsparcie finansowe w tym trudnym okresie i prosimy o dalsze wsparcie, zwłaszcza że wszyscy pracownicy zostaną zwolnieni z rządowego programu urlopowego w czwartym kwartale i w związku z tym wydatki wzrosną o około 3000 funtów miesięcznie w stosunku do dzisiejszych poziomów. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni można składać w koszykach przy wyjściu z kościoła. Można również dokonywać przelewu na konto parafii. Dane konta można znaleźć u dołu pierwszej strony parafii w Internecie.

(8) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na stronie www oraz u stewardów. Prosimy, aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

(9) PLAKATY Z KODEM QR. W wejściach do kościoła, do Windsor Hall oraz do pomieszczeń kancelarii zostały powieszone plakaty z kodem QR, który należy skanować używając aplikacji NHS Covid-19. Jest to nasza prośba, mająca na celu ochronę zdrowia uczestników nabożeństw, a nie bezwzględny wymóg umożliwiający wejście do świątyni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *