XXVI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

27 WRZEŚNIA 2020 R.

(1) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH: od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online), niedziele: 08:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Liczba osób mogących uczestniczyć Eucharystii jest ograniczona. W niedzielę dla osób, które nie zmieszczą się w świątyni, otwieramy Windsor Hall gdzie jest możliwość uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej. Na Msze święte wieczorne przychodzi mniej osób dlatego zachęcamy tych którzy mogą, aby wybierać właśnie te godziny uczestnictwa w Eucharystii. W kościele obowiązuje bezwzględny wymóg zakrycia twarzy maseczką lub w inny adekwatny sposób.

Kościół w dni powszednie otwieramy nie wcześniej niż 15 minut przed Mszą świętą. W niedziele od przyszłego tygodnia kościół będzie otwierany pół godziny przed Mszą świętą. Chcemy w ten sposób uniknąć gromadzenia się przed świątynią osób oczekujących na otwarcie. Prosimy także, aby wychodząc z kościoła po nabożeństwie nie zostawać przed kościołem. Mieliśmy w ubiegłym tygodniu interwencję policji w tej sprawie. 

(2) SPOWIEDŹ. W tygodniu można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Od poniedziałku do piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:00; w soboty od 10:30 do 12:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w czasie Mszy świętych i NIE MA SPOWIEDZI W NIEDZIELĘ!

(3) NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w niedziele o godzinie 18:30. Będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w formie dialogu prowadzącego kapłana i jednej osoby reprezentującej zgromadzonych wiernych, którzy będą uczestniczyć w odpowiedziach w milczeniu lub szeptem. Prosimy o zgłaszanie się osób do prowadzenia Różańca, szczególnie kierujemy to zaproszenie do grupy lektorów i osób z innych wspólnot parafialnych (Chętni mogą się zapisywać na listę dostępną u stewardów). Planujemy raz w tygodniu modlitwę różańcową grup dzieci, szczegóły ogłosimy w przyszłym tygodniu.

(4) ZAPISY NA I KOMUNIĘ. Rodziców chcących zapisać dziecko do I Komunii Świętej prosimy o dostarczenie zgłoszenia do 9 października br. Formularze dostępne u stewardów oraz na stronie internetowej.

Informujemy, że ze względu na ograniczenia związane z pandemią w tym roku nie odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z tej grupy zaprosimy na Różaniec w terminie, który podamy w najbliższym czasie.

(5) BIERZMOWANIE I PRZYGOTOWANIE NA NASTĘPNY ROK. W soboty 19 i 26 września odbyło się w naszej parafii bierzmowanie. Informujemy, że w niedzielę 4 października o godzinie 20:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich bierzmowanych w tym roku. Serdecznie na nią zapraszamy.

Rozpoczynamy ZAPISY NA PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA MŁODZIEŻY. W tym roku przesuwamy granicę wieku kandydata, tzn. w momencie bierzmowania powinien on mieć co najmniej 15 lat, czyli zapraszamy młodzież z rocznika 2006 i starszych. U naszych stewardów w kościele można otrzymać formularz zapisowy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Druk ten można również pobrać z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października 2020 r.

ZAPISY NA PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA DLA DOROSŁYCH ogłosimy w późniejszym terminie.

(6) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. We wszystkie czwartki o godzinie 17:00 modlimy się w nieszporach za zmarłych w wyniku pandemii oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii. Udział w nieszporach wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

(7) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(8) REFERENCJE DO SZKÓŁ KATOLICKICH. Rodziców, którzy chcą uzyskać dla dzieci referencje do szkół katolickich prosimy o postępowanie według instrukcji na naszej stronie internetowej w zakładce kancelaria. Referencje możemy wystawiać jedynie dla osób, które są zapisane do naszej parafii, po trzech miesiącach od złożenia wypełnionego formularza.

(9) BARDZO DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Obecnie, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia nie zbieramy tacy w czasie liturgii. Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni można składać w koszykach przy wyjściu z kościoła. Można również dokonywać przelewu na konto parafii. Dane konta można znaleźć u dołu pierwszej strony parafii w Internecie.

(10) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów i prosimy o zgłaszanie się do kancelarii telefonicznie lub mailowo. Lista dyżurów na naszej stronie. Nie mamy jeszcze wszystkich obsadzonych wszystkich godzin otwarcia kościoła. Prosimy aby ci, którzy są w stanie się tego podjąć zgłaszali swoją gotowość, jeśli nie znajdziemy chętnych niemożliwe będzie otwarcie kościoła w tych godzinach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *