XII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

21 CZERWCA 2020 R.

(1) KOŚCIÓŁ OTWARTY DO PRYWATNEJ MODLITWY.

Od 15 czerwca 2020 r. nasz kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy w następujących godzinach:

Poniedziałek – Piątek  12:00 – 13:30 i 18:00 – 19:30;

Sobota – Niedziela 11:00 – 19:00

To radosna nowina i ważny znak powrotu do normalności. Nie wiemy jeszcze kiedy będzie można celebrować Mszę Świętą z pełnym udziałem wiernych i sprawować inne sakramenty. Jest to w dużym stopniu zależne od tego czy odwiedzający kościoły zastosują się do wyznaczonych przez władze świeckie i kościelne zasad mających na celu nasze wspólne bezpieczeństwo.

Podajemy podstawowe z nich:

 • Kościół jest otwarty wyłącznie do prywatnej, cichej modlitwy.
 • Należy zachowywać dystans społeczny 2m i zajmować wyłącznie wyznaczone miejsca w ławkach.
 • Osoby należące do tego samego gospodarstwa domowego mogą siedzieć razem.
 • Podczas wchodzenia i wychodzenia z Kościoła należy używać środków dezynfekujących.
 • Jednocześnie w kościele może przebywać maksymalnie 40 osób. Jeśli chętnych do modlitwy będzie więcej wtedy obowiązuje zasada: jedna osoba wychodzi jedna wchodzi.
 • Należy kierować się oznakowaniem w całym Kościele (obowiązuje ruch tylko w jednym kierunku).
 • Należy postępować zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez stewardów.
 • Nie należy dotykać klamek, drzwi, poręczy etc.
 • Dzieci nie mogą biegać po kościele i poruszać się bez nadzoru, muszą być pod stałą opieką rodzica (dotyczy wszystkich poniżej 16 roku życia)
 • Konfesjonały, zakrystia, toaleta oraz kolumbarium są zamknięte.
 • Nie wolno dotykać ani całować figur, obrazów, relikwii
  i krzyży.
 • Wychodząc należy upewnić się, że zabrało się ze sobą wszystkie swoje rzeczy osobiste.

(2) PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy wolontariuszom, którzy służą jako stewardzi w czasie otwarcia Kościoła. Osoby, które chciałyby włączyć się w tę posługę mogą zgłaszać się mailowo lub telefonicznie w czasie pracy kancelarii. Aktualny grafik stewardów oraz spis brakujących godzin znajduje się na naszej stronie internetowej (banner powyżej).  Posługę stewardów koordynuje ks. Piotr.

(3) POZOSTAŁE ZASADY funkcjonowania parafii nie ulegają zmianie. Pomieszczenia parafialne pozostają zamknięte. KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(4) MSZE ŚWIĘTE.

W dni powszednie:

 • o godz. 20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Nabożeństwo Czerwcowe i Apel Jasnogórski.

W niedziele:

 • o godz. 9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
 • o godz. 20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Nabożeństwo Czerwcowe i Apel Jasnogórski.

(5) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. We wszystkie czwartki modlimy się za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów w czwartki o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii – ealing.office@gmail.com.

(6) PODZIĘKOWANIA: Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają finansowo parafię w tym trudnym czasie. To bardzo konkretny znak odpowiedzialności za nasz kościół. W związku z brakiem niedzielnej „tacy” comiesięczne wydatki przekraczają przychody, ale każda ofiara pomaga przetrwać kryzys bez drastycznego ogołocenia uczynionych w ostatnich latach oszczędności. Ofiary można składać na konto parafialne lub przez przesłanie czeku. Stosowne dane można znaleźć na naszej stronie.

(7) PIERWSZĄ KOMUNIĘ planujemy po okresie wakacyjnym, z tym, że możliwe byłoby wcześniejsze przyjęcie I Komunii dla mniejszych grup dzieci, gdyby tego pragnęli rodzice, jednak z pewnością nie wcześniej niż w sierpniu. Szczegóły zapisów dzieci do I Komunii Świętej na przyszły rok ogłosimy we wrześniu.

(8) BIERZMOWANIE. Nową datę bierzmowania ustalimy prawdopodobnie na wrzesień br.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *