Niedziela Palmowa

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

10 KWIETNIA 2022 R.

(1) PALEMKI WIELKANOCNE. Dzisiaj harcerki z drużyny Pilica i harcerze z drużyny Czarna Dwójka będą sprzedawać palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży, będzie przekazany do Polski do specjalnego funduszu na pomoc rzeczową mieszkańcom Ukrainy prowadzony przez Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Z tych funduszów ZHR zakupi żywność, środki czystości, środki opatrunkowe, a także zorganizuje transport i godne warunki mieszkaniowe dla potrzebujących. Zapraszamy do złożenia dotacji.

(2) LEKTORZY. Zachęcamy wszystkich, którzy pełnią posługę lektorów w parafii i angażują się w czytania podczas Mszy świętych o zapisywanie się w zakrystii na czytania w okresie wielkiego tygodnia. Jest już przygotowany rozkład na czas świąt.

(3) MINISTRANCI I KANDYDACI, którzy chcą służyć przy ołtarzu w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wigilię Paschalną proszeni są o przybycie godzinę przed rozpoczęciem liturgii.

(4) BIERZMOWANIE. Rozpoczęliśmy zapisy dla dorosłych, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku. Zapisy potrwają do 7 maja 2022 r. Bierzmowanie zaplanowane jest na 21 maja 2022 r. Więcej szczegółów na naszej stronie: parafiaealing.co.uk

(5) PODZIĘKOWANIA PO KIERMASZU. Medical Aid for Poland Fund serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli w poprzednią niedzielę Kiermasz Wielkanocny z którego dochód £1,200.00 przekazaliśmy na pomoc mariańskim parafiom na Ukrainie.

(6) KANCELARIA PARAFIALNA nie będzie czynna od Wielkiego Czwartku do piątku 22 kwietnia 2022 r.

(7) REKLAMA DOBRA. W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera  szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(8) INNE PRAKTYCZNE INFORMACJE NA NAJBLIŻSZE DNI:

  • Spowiedź w Wielkim Tygodniu (wyłącznie od poniedziałku do środy)

– 09:30 – 10:00; 10:30 do 11:00

– 18:00 – 19:00; 19:30 do ostatniego penitenta

Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku wielkanocnego włącznie nie ma   spowiedzi.

  • Wielki Czwartek

– 20:00 Msza Wieczerzy Pańskiej

po mszy świętej czuwanie przy „Ciemnicy” do godziny 23:00

  • Wielki Piątek (w tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy)

– 08:00 Jutrznia i Godzina czytań przy „Ciemnicy”; pierwszy dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

– 10:00 Droga Krzyżowa

– 15:00 Liturgia Męki Pańskiej

– Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do   godziny 24:00. Od godziny 20:00 do 21:00 modlitwę adoracyjną wspomoże chór parafialny. W czasie adoracji będzie możliwość ucałowania krzyża dla osób, które nie mogły uczestniczyć w liturgii o godzinie 15:00.

  • Wielka Sobota

– 08:00 Jutrznia i Godzina czytań przy ołtarzu wystawienia; kolejny dzień  nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

– święcenie pokarmów w Windsor Hall od 09:00 do 18:00

  • Niedziela Zmartwychwstania

– 21:00 w sobotę – Wigilia Paschalna (na liturgię przynosimy świece)

– 07:00 msza poranna o charakterze rezurekcyjnym; po mszy kolejny dzień nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego

Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę

  • Poniedziałek Wielkanocny

– Msze święte jak w niedzielę oprócz mszy świętych o 14:30 i 20:30, których nie będzie.

(9) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Są one obecnie szczególnie potrzebne, gdyż trwają intensywne prace związane z remontem i uruchomieniem restauracji.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *