II Niedziela Zwykła

UWAGA! ZGODNIE Z DECYZJĄ RZĄDU WIELKIEJ BRYTANII, POMIMO WPROWADZENIA “NARODOWEGO LOCKDOWN’U”, KOŚCIOŁY NIE ZOSTAŁY POZAMYKANE. MSZE ŚWIĘTE I SPOWIEDŹ ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG USTALONEGO WCZEŚNIEJ PORZĄDKU. POBIERZ PLIK Z WYTYCZNYMI RZĄDU – PDF. PONIŻEJ FRAGMENT DOKUMENTU:

“Communal worship and life events – You can leave home to attend or visit a place of worship for communal worship, a funeral or event related to a death, a burial ground or a remembrance garden, or to attend a wedding ceremony. You should follow the guidance on the safe use of places of worship and must not mingle with anyone outside of your household or support bubble when attending a place of worship.Weddings, funerals and religious, belief-based or commemorative events linked to someone’s death are all subject to limits on the numbers that can attend, and weddings and civil ceremonies may only take place in exceptional circumstances.”

17 STYCZNIA 2021 R.

(1) COVID-19. W związku z wprowadzonym w Anglii LOCKDOWN’EM, prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Pozostałych zachęcamy, aby w miarę możliwości wybierali Msze święte w tygodniu oraz popołudniowe i wieczorne Msze świąteczne, na których z reguły było mniej osób. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu i noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

(2) PRZYGOTOWANIE MŁODZIEŻY DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę (20 stycznia) o godzinie 17:30 w kościele odbędzie się liturgia dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

[LITURGIA ODBYŁA SIĘ PLANOWO] Jednocześnie informujemy, że ze względu na sytuację epidemiczną w kraju kolejne spotkania (katechezy i liturgie) odbędą się dopiero po Wielkanocy. Wszystko jednak zależy od tego, jak będzie dalej przebiegała epidemia. Więcej informacji pod tym linkiem.

(3) PRZYGOTOWANIA DOROSŁYCH DO SAKRAMENTÓW. Planowane na luty przygotowania dla dorosłych do bierzmowania oraz kurs przedmałżeński zostają przesunięte na dalszy termin.

(4) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(5) SPOWIEDŹ *. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(6) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(7) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych w wyniku pandemii oraz osób w stanie ciężkim i krytycznym w czwartki o godzinie 17:00. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii.

(8) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(9) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)