Zmartwychwstanie Pańskie

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

17 KWIETNIA 2022 R.

ON ZAWSTYDZIŁ ŚMIERĆ, A DIABŁA ZMUSIŁ DO PŁACZU
ON WYRWAŁ NAS Z NIEWOLI NA WOLNOŚĆ
Z CIEMNOŚCI PRZENIÓSŁ DO ŚWATŁA,
ZE ŚMIERCI DO ŻYCIA.

 

Wszystkim, którzy w naszym kościele odnajdują miejsce spotkania z Bogiem składamy serdeczne życzenia Paschalne. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromieni Wasze cierpienia i mroki. Niech wleje w serca radość i nadzieję ostatecznego zwycięstwa. Polecamy Was wszystkich czułej opiece Maryi Matki Kościoła.

KSIĘŻA MARIANIE

(1) DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy pomagali nam w dobrym przeżyciu całego Triduum Paschalnego. Szczególnie Księdzu Piotrowi, klerykowi Marcinowi ministrantom i lektorom za przygotowanie liturgii w czasie świąt. Dziękujemy chórowi z Panią Organistką za oprawę muzyczną. Dziękujemy Paniom troszczącym się o kwiaty, Siostrze Racheli, Panu Robertowi i wszystkim pomagającym w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy także harcerkom i harcerzom za wartę przy Grobie Pana. Dziękujemy szczególnie tym, którzy swoją obecnością i modlitwą towarzyszyli Chrystusowi w czas Jego Paschy.

(2) DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek mszy świętych będzie taki jak w niedzielę, oprócz mszy o 14:30 i 20:30, których nie będzie. Nowennę do Miłosierdzia Bożego zarówno w poniedziałek jak i w tygodniu Oktawy Zmartwychwstania będziemy odmawiać po mszy świętej o godzinie 19:00.

(3) KANCELARIA PARAFIALNA. W najbliższym tygodniu w czasie oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego kancelaria parafialna nie będzie czynna.

(4) NIEDZIELA BIAŁA. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 14:30, a zakończy się przed mszą świętą o godzinie 17:15. Adorację rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego kończąc nowennę poprzedzającą uroczystość.

(5) BIERZMOWANIE. Rozpoczęliśmy zapisy dla dorosłych, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku. Zapisy potrwają do 7 maja 2022 r. Bierzmowanie zaplanowane jest na 21 maja 2022 r. Więcej szczegółów na naszej stronie: parafiaealing.co.uk

(6) REKLAMA DOBRA. W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera  szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(7) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *