XXXII Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

6 LISTOPADA 2022 R.

KAZANIE TEMATYCZNE o śmierci. Ks. Proboszcz Michał Kozak. 06.11.2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) W dniu 1 października 2022 r. została odsłonięta tablica ku czci gen. Józefa Hallera umieszczona na frontonie Windsor Hall. Oto relacja z tego wydarzenia na stronie marianie.pl.

(2) Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci młodszych i starszych. Dzięki waszej pracy ponad 140 dzieci z naszej Parafii mogło spędzić aktywnie niedzielę i przez zabawę świętować tajemnicę obcowania świętych.

(3) Zakładamy w naszej parafii Koła Żywego Różańca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Można też zapisać się  e-mailowo wysyłając na adres parafii (ealing.office@gmail.com) swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu.

(4) Do 9 listopada msze święte w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach o godzinie 19:00. Ich imiona wyczytujemy w czasie mszy świętych o godzinie 10:00 oraz w nieszporach za zmarłych o 19:30.

(5) Informujemy że w najbliższy poniedziałek (07.11) i wtorek (08.11) nasza restauracja LUBCZYK będzie zamknięta. Zapraszamy ponownie od środy

(6) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbędą się spotkania w grupach dla młodych kandydatów do bierzmowania. Każdy przychodzi według wyznaczonego dnia tygodnia. Obecność obowiązkowa.

(7) W piątek, 11 listopada, podczas mszy św. o godz. 19:00, wraz z chórem „Schola Cantorum” będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. Po mszy św., podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na czuwanie “w duchu Taize” w intencji pokoju na świecie i zakończenia wojny na Ukrainie…

(8) W sobotę 12 listopada na godzinę 17:00 zapraszamy wszystkich KANDYDATÓW na ministrantów na zbiórkę do sali Windsor.

(9) W najbliższą niedzielę 13 listopada po mszy świętej o godzinie 14:30 odbędzie się w Sali Windsor kiermasz używanych strojów na pierwszą Komunię. Wystawiać można stroje z Komunii 2022 roku.

(10) Ks. Sebastian Ludwin z parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Londynie Putney zaprasza na pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie. Termin pielgrzymki 26.04 – 06.05.2023. Koszt £1335. Zapisy do 15 listopada. Więcej szczegółów na plakatach w przedsionku kościoła.

(11) 19 listopada 2022 r., odbędzie się szkolenie dla ojców, rozwijające umiejętności rodzicielskie. Więcej informacji można odnaleźć na naszej stronie parafialnej w sekcji „Grupy Parafialne” zakładka „Ojcowski Klub”.

(12) Miesięcznik „OREMUS” na listopad i grudzień jest dostępny w zakrystii.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *