XI Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

13 CZERWCA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele.

(3) TRZECIE ŚRODY MIESIĄCA. Rozpoczynamy nową inicjatywę modlitewną w naszej Parafii. Święty Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księzy Marianów cechował się szczególną wrażliwością na świętość początku i kresu ludzkiego życia. Przedstawione w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym cuda dokonane za Jego wstawiennictwem związane są z ratowaniem ludzkiego życia w łonie matki.  Dlatego w każdą 3. środę miesiąca na Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. W najbliższą środę o 19:00 będzie Msza święta i modlitwa w tej intencji. Po wakacjach postaramy się rozwinąć tę inicjatywę.

(4) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy do modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego). Tekst Nieszporów w wersji PDF.

(5) ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w piątki po Mszy wieczornej do godziny 20:30.

(6) LEKTORZY. Zachęcamy wszystkich lektorów do podjęcia na nowo swojej posługi. Lista chętnych do czytania, na którą można się wpisywać jest dostępna w zakrystii. Ministranci również mogą powrócić do swojej posługi (jednocześnie przy ołtarzu mogą byc maksymalnie 4 osoby).

(7) CHRZTY W NASZEJ PARAFII. Chrztu dzieci dokonujemy obecnie w ramach Mszy świętych w zwykłe dni tygodnia. Msza powinna być w intencji dziecka. Dodatkowo otwieramy możliwość chrztu poza Mszą, w prostej ceremonii w soboty o godzinie 17:00. Jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią na to pozwolą,  przywrócimy praktykę chrztów w niedziele.

(8) ZAPISY DO I KOMUNII. Trwają zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny jest u stewardów oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: I Komunia Święta.

(9) KOLUMBARIUM w podziemiach naszego kościoła jest już dostępne dla wiernych. Jego pomieszczenia są małe, dlatego prosimy aby w jednej krypcie modliła się jednocześnie jedna osoba lub rodzina. Oczywiście obowiązkowo trzeba mieć usta i nos zakryte maseczką.

(10) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Do końca czerwca planujemy zakończyć peregrynację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w czasie dyżuru kancelarii parafialnej. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej.

(11) ZAPISY DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Po upływie trzech miesięcy od zapisania Parafia zyskuje uprawnienia do wydawania danej osobie dokumentów kościelnych. Formularz zapisowy można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce: Kancelaria.

(12) DZIĘKUJEMY. Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom Gift Aid za hojność w sezonie 2020/2021. Listy z podziękowaniem i dokładnym zestawieniem datków zostaną wysłane w najbliższych dniach pocztą. Będzie można je wykorzystać do rozliczenia w urzędzie podatkowym. Ponadto do darczyńców zostaną wysłane nowe formularze deklaracji gift aid wraz z kopertą zwrotną. Prosimy o uzupełnienie aktualnych danych i odesłanie do parafii. Jest to konieczne ze względu na nowe przepisy urzędu podatkowego. Zachęcamy nowe osoby do złożenia deklaracji gift aid. Dzięki tej procedurze, z każdej ofiarowanej sumy pieniędzy Parafia może otrzymywać od Państwa dodatkowe 25%. Formularze dostępne u stewardów albo stąd.

(13) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(14) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *