VII Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

16 MAJA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. Cały czas obowiązują nas zasady lockdown’u. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Przypominamy o obowiązku spowiedzi w okresie wielkanocnym, który trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego 23 maja. Z sakramentu pokuty można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta. Z racji na bierzmowanie w najbliższą sobotę nie będzie również spowiedzi od 16:00 do 18:00.

(3) PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA. Wczoraj i dziś była I Komunia Święta – prosimy o modlitwę za dzieci. Od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 BIAŁY TYDZIEŃ – w mszy uczestniczą tylko dzieci!

(4) NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Przez cały maj od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej odmawiamy litanię do Matki Bożej następnie wystawiany jest Najświętszy Sakrament, i odmawiany dziesiątek różańca poprzedzony rozważaniem jednej z tajemnic. Możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu do godziny 20:30. W niedzielę zapraszamy na godzinę 18:30, a adorację kończymy po odmówieniu dziesiątka Różańca. W jedności z całym Kościołem ofiarujemy tę modlitwę prosząc o ustanie pandemii Covid-19. 

(5) UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO. W najbliższy wtorek – 18 maja, przypada Uroczystość św. Ojca Stanisława, Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Zapraszamy do modlitwy za księży Marianów posługujących w parafii na Ealingu od wielu już lat. Msze święte tak jak w zwykły dzień: 8:00, 10:00 oraz o 19:00 (transmisja online).

(6) PRZYGOTOTWANIE DO BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY. W najbliższą środę i w czwartek (19 i 20 maja) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezę. Spotkania odbędą się tradycyjnie o godzinie 18:00. Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(7) BIERZMOWANIE. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę 22 maja 2021 r. podczas dodatkowej Mszy Św.  o godz. 17:00 (transmisja online). Próba przed uroczystością odbędzie się w piątek 21 maja o godz. 20:00 w kościele. Wszyscy kandydaci do bierzmowania, zarówno dorośli jak i młodzież powinni przystąpić wcześniej do spowiedzi. Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(8) KANDYDACI NA MINISTRANTÓW. Prosimy, aby chętni do służby liturgicznej podczas niedzielnych mszy świętych zgłaszali swoją gotowość bezpośrednio do księdza Piotra. W czasie Mszy może na razie służyć jeden ministrant (chyba, że ma rodzeństwo).

(9) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz ten został podarowany Polonii przez sługę Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września w Warszawie. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(10) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(11) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki “gift aid”  można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(12) ZAPISY DO PARAFII. Przypominamy, że każdy, kto chciałby należeć do naszej Parafii musi się do niej zapisać. Formularz zapisowy można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce: Kancelaria.

(13) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *