VI Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

14 MAJA 2023 R.

(1) Dzisiaj o godzinie 14:30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dla grupy dzieci z naszej parafii. Ze względu na Pierwszą Komunię nie będzie dzisiaj spowiedzi o 15:30. Na mszy pierwszokomunijnej obowiązują wejściówki. Prosimy o modlitwę za rodziny dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić na mszę św. o godz. 17:30 w ramach Białego Tygodnia. W następną niedzielę o godzinie 14:30 będziemy obchodzić Rocznicę Pierwszej Komunii.

(2) W naszej Parafii rozpoczęła funkcjonowanie młodzieżowa wspólnota Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież na spotkania w co drugi poniedziałek. Najbliższe spotkanie przypada jutro 15 maja o godz. 18:00. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(3) W tym tygodniu przypada „III ŚRODA MIESIĄCA”. Podczas mszy świętej wieczornej przez wstawiennictwo Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Więcej informacji na naszej stronie.

(4) W czwartek 18 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Msze święte o godzinie 08:00; 10:00 i 19:00. W tym dniu przypada 392 rocznica urodzin św. Stanisława Papczyńskiego założyciela Marianów. W naszym zgromadzeniu wspomnienie liturgiczne św. Stanisława ma rangę uroczystości. Będziemy ją świętowali na mszy o godzinie 19.00,  a po mszy świętej zapraszamy do Windsor Hall na projekcję najnowszego filmu o św. Ojcu Stanisławie: „Jak zostać świętym” oraz na kawę i pączka.

(5) Od kilku miesięcy działa w naszej parafii „Ojcowski Klub”. Jest to grupa dla mężczyzn pragnących pogłębiać i rozwijać umiejętności pomocne w wypełnianiu powołania do bycia mężem i ojcem. W najbliższy piątek 19 maja grupa zaprasza mężczyzn chętnych na spotkanie dotyczące „Komunikacji w małżeństwie”. Odbędzie się ono w sali na wieży o godzinie 19:30. Więcej informacji na naszej stronie.

(6) We wszystkie soboty maja nie będzie spowiedzi o godzinie 17:00.

(7) Polska Sobotnia Szkoła im. Tadeusza Kościuszki na Ealingu (szkoła z 70 letnią tradycją) pragnie serdecznie zaprosić rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty w najbliższą sobotę 20 maja od godziny 10:00 do 12:30. Więcej informacji na stronie szkola.org . Z kolei 21 maja po mszach o godzinie 10:00, 11:30 i 13:00 zapraszamy na krótkie spotkanie przed naszym kościołem w sprawie uzyskania informacji na temat tejże szkoły, egzaminów “GCSE” i “A Level”.

(8) Dorośli kandydaci, którzy chcą przystąpić do bierzmowania w naszej parafii w tym roku (27 maja) proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z wymaganymi dokumentami. Zapisy trwają do 20 maja. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej.

(9) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 23 maja 2023 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 27 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w „Oremus” na maj i czerwiec.

(11) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *