VI Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

22 MAJA 2022 R.

(1) W Kościele w Anglii i Walii od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (5 czerwca 2022 r.) nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa fizycznego we Mszy Świętej (link do dokumentu). W związku z tym nie będą już transmitowane Msze święte z naszego kościoła za wyjątkiem Mszy niedzielnej o godzinie 19:00.

(2) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 24 maja 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall. Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 28 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Przypominamy, że formalności związane z sakramentem małżeństwa możemy przeprowadzać tylko dla osób zapisanych do naszej parafii. Więcej informacji na stronie parafialnej w zakładce Sakramenty/Małżeństwo.

(3) W czwartek 26 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte i spowiedź tak jak w dzień powszedni.

(4) Od następnej niedzieli msza święta o godzinie 14:30 zostanie zawieszona aż do września, gdy rozpocznie się nowe przygotowanie. Ponadto msza święta o godzinie 17:15 zostanie zawieszona na cały lipiec i sierpień. Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej dla rocznika 2014 zostaną ogłoszone w czerwcu.

(5) Mężczyzn pragnących pogłębiać swoją wiarę zapraszamy na spotkania grupy „Mężczyźni Świętego Józefa”. Szczegóły znajdują się w biuletynie parafialnym. Najbliższe spotkanie w poniedziałek o godzinie 20:00 w sali św. Jerzego Popiełuszki.

(6) W sobotę 4 czerwca o godzinie 21:00 rozpocznie się w naszym kościele czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po czuwaniu około godz. 23:30 przewidziana jest „agapa” w Windsor Hall. Na te uroczystości zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym: „Różdżka z pnia Jessego”.

(7) „OREMUS” na maj (ostatnie egzemplarze) i czerwiec jest dostępny w zakrystii.

(8) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *