V Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

3 KWIETNIA 2022 R.

(1) WIELKI POST. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem roku liturgicznego. W piątki na drogę krzyżową dla dzieci o godzinie 17:30 oraz dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W sobotę o godzinie 09:30 Godzinki o męce Pańskiej. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 18:30.

(2) LEKTORZY. Zachęcamy wszystkich, którzy pełnią posługę lektorów w parafii i angażują się w czytania podczas Mszy świętych o zapisywanie się w zakrystii na czytania w okresie wielkiego tygodnia. Jest już przygotowany rozkład na czas świąt.

(3) ŚWIĄTECZNY JARMARK. Dzisiaj w godzinach 09:00 do 20:30 w Windsor Hall odbywa się Jarmark świąteczny, Dochód z jarmarku przeznaczony jest na fundację Medical Aid for Poland – „Pomoc Ukrainie”.

(4) BIERZMOWANIE. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku (4 – 7 kwietnia) zapraszamy poszczególne grupy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Spotkania o godzinie 18:00 w wyznaczonych salach.

(5) ERM. Zapraszamy dzieci i młodzież z Eucharystycznego Ruchu Młodych na spotkanie w najbliższą środę na godzinę 18:00.

(6) SŁUŻBA LITURGICZNA. W najbliższą sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę zarówno ministrantów jak i kandydatów.

(7) PALEMKI WIELKANOCNE. Za tydzień w Niedzielę Palmową harcerki z drużyny Pilica i harcerze z drużyny Czarna Dwójka będą sprzedawać palmy wielkanocne, a dochód ze sprzedaży, będzie przekazany do Polski do specjalnego funduszu na pomoc rzeczową mieszkańcom Ukrainy prowadzony przez Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Z tych funduszów ZHR zakupi żywność, środki czystości, środki opatrunkowe, a także zorganizuje transport i godne warunki mieszkaniowe dla potrzebujących. Zapraszamy do złożenia dotacji.

(8) REKLAMA DOBRA. W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera  szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(9) POMOC DLA UKRAINY. Bardzo dziękujemy naszemu parafialnemu Chórowi za piękny koncert pieśni pasyjnych, który odbył się w niedzielę 20 marca. Koncert miał charakter charytatywny, a składane przy tej okazji datki przeznaczone były na pomoc Mariańskim parafiom w Ukrainie, które ucierpiały w wyniku barbarzyńskiej wojny prowadzonej przez Rosję. Udało się zebrać £ 2,410.00 . Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Link do strony internetowej, na której można obejrzeć film z koncertu.

(10) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Są one obecnie szczególnie potrzebne, gdyż trwają intensywne prace związane z remontem i uruchomieniem restauracji.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *