V Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

21 MARCA 2021 R.

(1) UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE. W najbliższy czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte i spowiedź tak jak w dzień powszedni.

(2) SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI. Bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. W tym tygodniu będziemy spowiadać już podczas Mszy Świętej*, spowiadać będzie dwóch kapłanów. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:00 do 11:30 i od 19:00 do 20:30, w sobotę od 10:00 do 11:30 i od 16:00 do 18:00.

(3) OGŁOSZENIE. W związku z epidemią prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu, dezynfekcja i noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Osoby, które mają ogromne trudności, by wytrzymać w maseczce lub z medycznych powodów nie mogą jej nosić prosimy o zakładanie przyłbicy lub pozostawanie w domu.

(4) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lachowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Można tam znaleźć również Dossier przygotowane przez UKSW: “Etyczny wymiar szczepień przeciw Covid-19” oraz tekst rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Gościa Niedzielnego z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC, moralistą, bioetykiem dotyczącej tego tematu. Ks. Piotr prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2019 roku.

(5) DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o 17:30 (dla dzieci) oraz o 19:30 (dla dorosłych).

(6) GORZKIE ŻALE. W niedziele zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:30 do 16:30. Adoracja rozpocznie się Gorzkimi Żalami.

.

(7) MINISTRANCI, którzy chcieliby podjąć posługę na niedzielnych mszach świętych proszeni są o zgłaszanie się mailowo do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księdza Piotra.

(8) KURSY DLA NARZECZONYCH I DOROSŁYCH KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. Po Wielkanocy planujemy rozpoczęcie kursów dla narzeczonych oraz dla dorosłych kandydatów do bierzmowania. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

(9) PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII. Od poniedziałku do czwartku na platformie ZOOM o godzinie 17:30 odbędą się katechezy dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Rodzice dzieci, które w zeszłym roku przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, lecz z powodu pandemii nie przystąpiły jeszcze do sakramentu proszeni są o pilny kontakt z księdzem Piotrem na adres e-mailowy: komunia.ealing@gmail.com

(10) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie było w tym roku możliwości kolędy i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowejZgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(11) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(12) KANCELARIA PARAFIALNA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(13) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych w wyniku pandemii oraz osób w stanie ciężkim i krytycznym w czwartki o godzinie 17:00. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii.

(14) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(15) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA TRIDUUM I WIELKANOC (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte i Liturgie Triduum i Wielkanocy….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *