V Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

2 MAJA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. Cały czas obowiązują nas zasady lockdown’u. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(3) NABOŻEŃSTWA MAJOWE. Przez cały maj od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiać litanię do Matki Bożej następnie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątek różańca poprzedzony rozważaniem jednej z tajemnic i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu do godziny 20:30. W niedzielę zapraszamy na godzinę 18:30, a adorację zakończymy po odmówieniu dziesiątka Różańca. W jedności z całym Kościołem będziemy ofiarowali tę modlitwę prosząc o ustanie pandemii Covid-19. 

(4) UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Jutro (3 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte i spowiedź tak jak w dni powszednie. Tego dnia jest również Bank Holiday – kancelaria będzie nieczynna.

(5) PRZYGOTOTWANIE DO BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY. W najbliższą środę i w czwartek (5 i 6 maja) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezę. Spotkania odbędą się o godzinie 18:00. Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(6) BIERZMOWANIE. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę 22 maja 2021 r. podczas dodatkowej Mszy Św.  o godz. 17:00. Dorośli kandydaci z naszej parafii oraz Ci, którzy przeszli przygotowanie u nas, mogą już zgłaszać się do bierzmowania. Termin zapisów mija na dwa tygodnie przed bierzmowaniem, czyli 8 maja 2021 r. Kandydat powinien posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz ważne świadectwo chrztu (czyli wydane nie później niż pół roku przed bierzmowaniem). Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(7) SPOWIEDŹ DZIECI PRZED I KOMUNIĄ. W przyszłą sobotę (8 maja) w godzinach od 15:00 do 17:30 odbędzie się pierwsza Spowiedź dzieci przed pierwszą Komunią Świętą. Prosimy rodziców o punktualne przybycie z dziećmi, zgodnie z podziałem na grupy. Rodziców zapraszamy na spowiedź w dowolnym czasie według godzin parafialnych. Sobotni dyżur spowiedzi od 16:00 do 18:00 jest odwołany.

(8) KANDYDACI NA MINISTRANTÓW. Prosimy, aby chętni do służby liturgicznej podczas niedzielnych mszy świętych zgłaszali swoją gotowość bezpośrednio do księdza Piotra. W czasie Mszy może na razie służyć jeden ministrant (chyba, że ma rodzeństwo).

(9) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz ten został podarowany Polonii przez sługę Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września w Warszawie. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(10) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(11) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki “gift aid”  można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(12) ZAPISY DO PARAFII. Przypominamy, że każdy, kto chciałby należeć do naszej Parafii musi się do niej zapisać. Formularz zapisowy można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce: Kancelaria.

(13) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *