OBJAWIENIE PAŃSKIE

Klaudiusz RokickiUncategorized

7 STYCZNIA 2024 R.

(1) W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Po mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Dochód z ofiar na kredę i kadzidło będzie przeznaczony na fundusz ministrancki. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca więc o godzinie 15:30 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Święto Chrztu Pańskiego w diecezjach Anglii i Walii, czyli też i w naszej parafii, będzie obchodzone jutro (8 stycznia 2024 r.). Msze święte w tym dniu o godzinie 8:00, 10:00 i 19:00. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres narodzenia Pańskiego i rozpoczyna okres zwykły. Dlatego powracamy do praktyki śpiewania nieszporów za zmarłych w czwartki po wieczornej mszy świętej.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku zapraszamy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy w grupach. Obecność obowiązkowa!

(3) Wraz z zespołem „Retro Singers” zapraszamy na karnawałowy koncert w klimacie lat dwudziestych. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę (14 stycznia) o godzinie 16:00 w Windsor Hall. Bilet w cenie £ 5 można będzie nabyć przy wejściu. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

(4) Przy wszystkich wyjściach z kościoła wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

(5) W czwartek, 1 lutego 2024 r. rozpoczniemy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Formularz zgłoszeniowy można odebrać w zakrystii i w kancelarii parafialnej oraz pobrać go z naszej strony parafialnej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz na pierwszym spotkaniu.

(6) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

(7) W zakrystii można zaopatrzyć się w kalendarze na rok 2024 oraz w „OREMUS” na styczeń i luty.

(8) Ostatnią mszą świętą niedzielną jest msza odprawiana o godz. 19:00. Nie ma mszy świętej o godzinie 20:30.

(9) W biuletynie parafialnym umieściliśmy dłuższą informacje dotyczącą „Gift Aid” i bardzo prosimy, aby się z nią zapoznać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę formę składania ofiar na kościół. Wymaga to jedynie wypełnienia deklaracji. Wszystkich, którzy wspierają już kościół w ten sposób, a w minionym roku zmienili adres lub telefon prosimy również o ponowne wypełnienie deklaracji z aktualnymi danymi. Wszyscy, którzy składają ofiary przez koperty „Gift Aid” są proszeni aby wziąć swoje kopertki na rok 2024.

(10) POTRZEBNA POMOC!!! – W ostatnich dniach jedną z rodzin naszej parafii dotknęło straszne nieszczęście. Spaliło się ich mieszkanie i zostali bez dachu nad głową. Chodzi o rodziców i dwójkę dorastających dzieci. Obecnie mieszkają rozdzieleni u rodziny i przyjaciół. Pilnie poszukują mieszkania do wynajęcia. Jeśli ktoś może pomóc lub zna kogoś kto  jest w stanie wynająć mieszkanie prosimy o przekazanie informacji i kontaktu któremukolwiek z księży.

(11) Osoby należące do Kółek Różańcowych zapraszamy do odbioru zestawu tajemnic różańcowych do odmawiania w roku 2024. Można to zrobić po mszy w zakrystii.

(12) Intencje różańcowe na styczeń ‘2024:

• INTENCJA PAPIESKA [O dar różnorodności w Kościele]: Módlmy się, aby Duch Święty pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego.
  • INTENCJA PARAFIALNA: Módlmy się o aktywny i głęboki udział wiernych w liturgii oraz o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy troszczą się o nasz kościół.