Niedziela Trójcy Świętej

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

12 CZERWCA 2022 R.

(1) W następną niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Na wszystkich Mszach świętych tego dnia kazania tematyczne o Eucharystii wygłosi Ks. Proboszcz Michał.

(2) Mężczyzn pragnących pogłębiać swoją wiarę zapraszamy na spotkania grupy „Mężczyźni Świętego Józefa”. Najbliższe spotkanie w poniedziałek o godzinie 20:00 w sali św. Jerzego Popiełuszki. Więcej informacji o wspólnocie można znaleźć na naszej stronie pod tym linkiem.

(3) W tym tygodniu przypada „III ŚRODA MIESIĄCA”. Podczas mszy świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

(4) W środę o godzinie 18:00 spotkanie formacyjne Eucharystycznego Ruchu Młodych.

(5) W czwartek zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych po mszy świętej wieczornej. Tekst nieszporów dostępny po tym linkiem (PDF).

(6) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy na zbiórkę MINISTRANTÓW (którzy są już obłóczeni w alby).

(7) Trwają zapisy do Pierwszej Komunii Świętej dla rocznika 2014. Szczegóły na naszej stronie pod tym linkiem.

(8) Z radością informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00.

(9) W czerwcu zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w tygodniu po mszy świętej wieczornej a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30.

(10) Klasa gimnastyczna dla Seniorów w Sali Windsor zaprasza na zajęcia w poniedziałki i piątki o godzinie 11:00.

(11) „OREMUS” na lipiec i sierpień jest dostępny w zakrystii.

(12) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *