Niedziela Najświętszej Trójcy

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

30 MAJA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele.

(3) KANCELARIA. Jutro 31 maja jest Bank Holiday – kancelaria będzie nieczynna.

(4) CZERWCÓWKA. W czerwcu zapraszamy po każdej Mszy wieczornej do modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa. W niedzielę Litania bezpośrednio po Mszy rozpoczynającej się o godzinie 17:15.

(5) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Od tego tygodnia wracamy również do praktyki Modlitwy Nieszporami za Zmarłych w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej. Na nieszpory można zgłaszać imiona zmarłych w OSTATNIM CZASIE (nie są to nieszpory z wypominkami, jak w oktawie dnia zadusznego).

(6) APOSTOLAT BOŻEGO MIŁOSIERDZIA zaprasza na Mszę świętą i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek 4 czerwca o godz. 14:30. Liturgia odbędzie się w naszym kościele w języku angielskim.

(7) ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w piątki po Mszy wieczornej do godziny 20:30.

(8) ZBIÓRKA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW. W najbliższą sobotę 5 czerwca o 17:30 zapraszamy na zbiórkę kandydatów do bycia ministrantami. Spotkanie w Sali Windsor. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w następnym tygodniu 12 czerwca.

(9) BOŻE CIAŁO. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę.

(10) CHRZTY W NASZEJ PARAFII. Chrztu dzieci dokonujemy obecnie w ramach Mszy świętych w zwykłe dni tygodnia. Msza powinna być w intencji dziecka. Dodatkowo otwieramy możliwość chrztu poza Mszą, w prostej ceremonii w soboty o godzinie 17:00. Jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią na to pozwolą,  przywrócimy praktykę chrztów w niedziele.

(11) ZAPISY DO I KOMUNII. Ruszają zapisy dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Formularz zapisowy dostępny jest u stewardów oraz na naszej stronie internetowej w zakładce: I Komunia Święta. Wszystkie szczegóły zostały umieszczone na rewersie formy zapisowej. Zapisy potrwają do 6 września.

(12) KOLUMBARIUM w podziemiach naszego kościoła jest już dostępne dla wiernych. Jego pomieszczenia są małe, dlatego prosimy aby w jednej krypcie modliła się jednocześnie jedna osoba lub rodzina. Oczywiście obowiązkowo trzeba mieć usta i nos zakryte maseczką.

(13) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz ten został podarowany Polonii przez sługę Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września w Warszawie. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(14) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(15) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę oraz kopertki “gift aid”  można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(16) ZAPISY DO PARAFII. Przypominamy, że każdy, kto chciałby należeć do naszej Parafii musi się do niej zapisać. Formularz zapisowy można pobrać na naszej stronie internetowej w zakładce: Kancelaria.

(17) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *