Niedziela Palmowa

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

28 MARCA 2021 R.

(1) SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy będzie można jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty przed południem od 10:00 do 12:00 i wieczorem od 19:00 do 21:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień i godzinę. Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny.

(2) WIELKI CZWARTEK. Święta Wielkanocne rozpoczniemy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 20:00. W ten dzień nie będzie żadnej innej Mszy świętej. Po Mszy świętej kościół pozostanie otwarty do prywatnej przez pół godziny.

(3) WIELKI PIĄTEK. W Wielki Piątek w kościele nie ma Mszy świętej. Kościół zostanie otwarty o godzinie 09:30. O godz. 10:00 będzie Droga Krzyżowa, po tym nabożeństwie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W tym roku w związku z ograniczoną liczbą miejsc w kościele liturgię Męki Pańskiej będziemy celebrować dwukrotnie o godz. 15:00 i o godz. 20:00. Po każdej z tych liturgii kościół będzie otwarty przez godzinę do prywatnej modlitwy. Po liturgii o godzinie 15:00 modlitwie towarzyszyć będzie śpiew parafialnego chóru Schola Cantorum. Nie ma w tym roku możliwości adoracji krzyża przez ucałowanie. Zachęcamy, aby w tym dniu po powrocie z nabożeństwa w kościele ucałować krzyże, które mamy w naszych domach.

(4) WIELKA SOBOTA I WIGILIA PASCHALNA. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Podobnie jak rok temu pokarmy na stół wielkanocny każdy błogosławi sam w domu zgodnie z formułą umieszczoną w FISZCE WIELKANOCNEJ. Nie będzie również możliwości całodniowej adoracji Pana Jezusa przy grobie Pańskim. Kościół zostanie otwarty do adoracji o godzinie 14:45, o godzinie 15:00 nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego po niej możliwość cichej modlitwy do godziny 16:00. Świętowanie uroczystej Liturgii Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00. Kościół zostanie otwarty o godzinie 19:30.

(5) WIELKANOC. W Niedzielę Wielkanocną, porządek Mszy świętych będzie zwyczajny, z dodatkową Mszą świętą o charakterze „rezurekcji” o godz. 7:00 rano. W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy świętych będzie taki jak w niedzielę, oprócz mszy o 14:30 i 20:30, których nie będzie.

(6) KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku (01.04.2021) do Niedzieli Miłosierdzia Bożego (11.04.2021).

UWAGA! Wszystkie celebracje Triduum Paschalnego i Msze w Niedzielę Wielkanocną będą transmitowane online. Cały czas obowiązują nas zasady lockdownu. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie. Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu. Jeszcze raz zachęcamy do pobrania FISZKI WIELKANOCNEJ.

(7) KURS DLA NARZECZONYCH. We wtorek 13 kwietnia rozpoczniemy katechezy dla narzeczonych. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mailowy parafii. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska, adres e-mailowy oraz telefon. Więcej informacji na stronie parafii w zakładce: małżeństwo.

(8) KATECHEZY DLA DOROSŁYCH KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. W czwartek 15 kwietnia rozpocznie się kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Zajęcia w sali na wieży o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy można odebrać u stewardów w kościele lub pobrać ze strony parafialnej w zakładce: bierzmowanie.

(9) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lachowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Można tam znaleźć również Dossier przygotowane przez UKSW: “Etyczny wymiar szczepień przeciw Covid-19” oraz tekst rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Gościa Niedzielnego z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC, moralistą, bioetykiem dotyczącej tego tematu. Ks. Piotr prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2019 roku.

(10) GORZKIE ŻALE. Zapraszamy dzisiaj na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:30 do 16:30. Adoracja rozpocznie się Gorzkimi Żalami.

.

(11) MINISTRANCI, którzy chcieliby podjąć posługę na niedzielnych mszach świętych proszeni są o zgłaszanie się mailowo do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księdza Piotra.

(12) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie było w tym roku możliwości kolędy i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowejZgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(13) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(14) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *