Niedziela Miłosierdzia Bożego

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

16 KWIETNIA 2023 R.

(1) Dzisiaj o godz. 15:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adorację zakończymy o godzinie 16.30.

(2) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku odbędzie się ostatnia katecheza dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci z rodzicami zapraszamy do Windsor Hall na 17:30, każdy według wyznaczonego dnia tygodnia. Obecność obowiązkowa.

(3) W naszej Parafii rozpoczęły funkcjonowanie młodzieżowe wspólnoty Ruchu Światło-Życie (OAZA). Zapraszamy młodzież na spotkania  w co drugi poniedziałek. Najbliższe spotkanie jutro (17 kwietnia) o godzinie 18:00. Więcej informacji na naszej stronie i u księdza Piotra Szyperskiego MIC.

(4) W tym tygodniu przypada „III ŚRODA MIESIĄCA”. Podczas mszy świętej wieczornej przez wstawiennictwo Św. Ojca Stanisława Papczyńskiego będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Więcej informacji na naszej stronie.

(5) W najbliższą sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy kandydatów na zbiórkę. Będziemy omawiali uroczystość pasowania na ministranta.

(6) W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 11:30 zapraszamy do Windsor Hall na spotkanie z Andrzejem Gowkielewiczem MIC. Ks. Andrzej, który przez długie lata pracował w Anglii obecnie pełni posługę kapłańską w Wietnamie i podzieli się z nami doświadczeniem pobytu w tym kraju.

(7) W przyszłą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę na Polska Misją Katolicką.

(8) Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać.

(9) Przypominamy, że Komunia święta w naszej parafii jest udzielana w formie procesyjnej i że odpowiednią postawą dla tej formy jest postawa stojąca. Zachęcamy do zachowania takiej właśnie postawy i przypominamy żeby przed przyjęciem Komunii świętej, gdy przyjmuje ją osoba przed nami, oddać Chrystusowi cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Przyjmując Komunię świętą na dłoń winniśmy spożyć ją natychmiast, a nie w drodze do ławki.

(10) W zakrystii można zaopatrzyć się w miesięcznik „Oremus” na kwiecień.

(11) W dniu 4 marca 2023 r. młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczyła na „Wembley Arena” w największym zgromadzeniu młodych katolików Anglii i Walii. Wydarzenie nosi nazwę „Flame”. Następne odbędzie się w 2025 roku. Na naszej stronie można znaleźć link do galerii fotografii z tegoż wydarzenia. Módlmy się za naszą młodzież o dobre owoce tych „rekolekcji”.

(12) Katolicki Uniwersytet Lubelski otwiera w tym roku swoje przedstawicielstwo w Londynie i zaprasza do uczestnictwa w kursach w Studium KUL dla Polonii i Polaków za Granicą. Studium jest bezpłatne. Zajęcia prowadzone są online oraz część stacjonarnie. Obecnie ok. 100 osób z UK bierze w nim udział. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ich ofertą edukacyjną. Szczegóły na stronie polonia.kul.pl .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *