Niedziela Miłosierdzia

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

11 KWIETNIA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. Cały czas obowiązują nas zasady lockdown’u. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(3) NAUKI PRZEDŚLUBNE. We wtorek 13 kwietnia rozpoczniemy katechezy dla narzeczonych. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mailowy parafii. Dziś jest ostatni dzień zapisów. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska, adres e-mailowy oraz telefon. Więcej informacji na stronie parafii w zakładce: Małżeństwo.

(4) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę i w czwartek (14 i 15 kwietnia) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezę. Spotkania odbędą się o godzinie 18:00 w Sali na Wieży.

(5) DOROŚLI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W czwartek 15 kwietnia rozpocznie się kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania dla dorosłych. Zajęcia w sali na wieży o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy można odebrać u stewardów w kościele lub pobrać ze strony parafialnej w zakładce: Bierzmowanie.

(6) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie było w tym roku możliwości kolędy i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(7) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, bez których nie możliwe byłoby otwarcie kościoła. Prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tej posługi zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(8) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(9) OGŁOSZENIE Z PMK. Ks. Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zwrócił się do wszystkich polskich parafii z taką prośbą: Na spotkaniu Księży Dziekanów, rozważaliśmy sytuację finansową Polskiej Misji Katolickiej, a w szczególności Centralnego Biura Misji. Mając na uwadze zmniejszone przychody Parafii, jak również, mimo programu oszczędnościowego, Centralnego Biura, i nie chcąc obciążać Parafii dodatkowymi kosztami ustaliliśmy, że 11 kwietnia oraz 26 września 2021 we wszystkich naszych Parafiach przeprowadzimy II kolektę na potrzeby Centralnego Biura Misji. Zwracam się do Was wszystkich z serdeczną prośbą, aby taką kolektę przeprowadzić 11 kwietnia, jak również poprosić Parafian o włączenie się w funkcjonowanie prawne i administracyjne Centralnego Biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, poprzez finansowe wsparcie konieczne dla funkcjonowania Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.” Drugi koszyk, do którego można składać ofiary na ten cel jest ustawiony przy wyjściu z kościoła.

(10) MINISTRANCI, którzy chcieliby podjąć posługę na niedzielnych mszach świętych proszeni są o zgłaszanie się mailowo do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księdza Piotra.

(11) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *