IV Niedziela Zwykła

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

31 STYCZNIA 2021 R.

(1) SZCZEPIONKI I KONTROWERSJE Z NIMI ZWIĄZANE. W biuletynie parafialnym z ubiegłego tygodnia, w części przekazującej fragmenty wypowiedzi Papieża Franciszka umieściliśmy zdanie Ojca Świętego, które wywołało niepokój. Spotkaliśmy się z zarzutem, że manipulujemy wypowiedź Papieża sugerując, ze aborcja nie jest grzechem tylko sprawą etyki. Zdanie brzmi: “Papież […]  Aborcję porównał do wynajmowania płatnego mordercy, by rozwiązać problem. Powiedział, że aborcja jest problemem etycznym, a nie religijnym.” Wyjaśniamy, że tekst z biuletynu jest wiernym przytoczeniem słów Ojca Świętego. Papież wyraża w nich stałe, odwieczne stanowisko Kościoła, że kwestia obrony życia nienarodzonych dzieci nie jest sprawą wyznawania takiej lub innej religii, ale wypływa z prawa naturalnego i jako taka jest zobowiązująca dla każdego bez względu na religię, nawet jeśli ktoś żadnej religii nie uznaje. Oczywiście wyznawanie wiary katolickiej dodatkowo wzmacnia i motywuje postawę obrony życia.

Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest pełen tekst wywiadu z Ojcem Świętym. Można tam znaleźć również tekst rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Gościa Niedzielnego z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC, moralistą, bioetykiem dotyczącej tego tematu. Ks. Piotr prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2019 roku.

(2) OGŁOSZENIE. W związku z pogarszającym się stanem epidemii prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu, dezynfekcja i noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Osoby, które mają ogromne trudności, by wytrzymać w maseczce lub z medycznych powodów nie mogą jej nosić prosimy o zakładanie przyłbicy lub pozostawanie w domu.

(3) MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. W przyszły wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte tak jak w dzień powszedni. Uczestników Mszy świętych prosimy o zabranie ze sobą świec.

(4) PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII. Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej proszeni są, by odebrać u stewardów w kościele materiały potrzebne do katechez. Materiały można odbierać do 7 lutego włącznie.

(5) PRZYGOTOWANIA DOROSŁYCH DO SAKRAMENTÓW. Planowane na luty przygotowania dla dorosłych do bierzmowania oraz kurs przedmałżeński zostają przesunięte na dalszy termin.

(6) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(7) SPOWIEDŹ *. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(8) KANCELARIA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(9) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych w wyniku pandemii oraz osób w stanie ciężkim i krytycznym w czwartki o godzinie 17:00. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii.

(10) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(11) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *