IV Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

14 MARCA 2021 R., “LAETARE”

(1) ROZPOCZĘLIŚMY REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE o Bożym Miłosierdziu, które prowadzi ks. Łukasz Mazurek MIC z Apostolatu Bożego Miłosierdzia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych a od poniedziałku do środy na mszach o godzinie 10:00, 19:00 i 20:30. Wszystkie msze święte rekolekcyjne są dodatkowo transmitowane online.

(2) OGŁOSZENIE. W związku z epidemią prosimy, aby osoby starsze, chore, ich opiekunowie oraz wszyscy, którzy należą do grupy ryzyka pozostali w domu i uczestniczyli w transmisji online. Przypominamy, że w kościele przepisy sanitarne są nadal restrykcyjnie przestrzegane, obowiązuje zachowywanie dystansu, dezynfekcja i noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Osoby, które mają ogromne trudności, by wytrzymać w maseczce lub z medycznych powodów nie mogą jej nosić prosimy o zakładanie przyłbicy lub pozostawanie w domu.

(3) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lachowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Można tam znaleźć również Dossier przygotowane przez UKSW: “Etyczny wymiar szczepień przeciw Covid-19” oraz tekst rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Gościa Niedzielnego z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC, moralistą, bioetykiem dotyczącej tego tematu. Ks. Piotr prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne w 2019 roku.

(4) DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek o 17:30 (dla dzieci) oraz o 19:30 (dla dorosłych).

(5) GORZKIE ŻALE. W niedziele zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 15:30 do 16:30. Adoracja rozpocznie się Gorzkimi Żalami.

.

(6) MINISTRANCI, którzy chcieliby podjąć posługę na niedzielnych mszach świętych proszeni są o zgłaszanie się mailowo do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do księdza Piotra.

(7) KURSY DLA NARZECZONYCH I DOROSŁYCH KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. Po Wielkanocy planujemy rozpoczęcie kursów dla narzeczonych oraz dla dorosłych kandydatów do bierzmowania. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

(8) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. Zachęcamy wszystkich kandydatów do bierzmowania do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W środę 17 marca, w ostatnim dniu rekolekcji o godzinie 17:00 odbędzie się specjalna nauka dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Na konferencję zapraszamy też innych młodych ludzi z naszej Parafii.

(9) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. W czwartek 18 marca rozpoczynamy nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie było w tym roku możliwości kolędy – wizyty duszpasterskiej i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się, gdyż jest bardzo wielu chętnych. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej

(10) UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP. W piątek 19 marca zapraszamy na wieczorną mszę świętą w intencji wszystkich mężczyzn z naszej parafii. Po Eucharystii droga krzyżowa. Na godzinę 20:00 zapraszamy na specjalną katechezę tylko dla mężczyzn, tylko dla dorosłych. Z racji na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

(11) PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH * : w niedziele i święta: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online)

(12) SPOWIEDŹ *. Z sakramentu spowiedzi można skorzystać w tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(13) KANCELARIA PARAFIALNA jest dostępna wyłącznie telefonicznie i mailowo w godzinach jej urzędowania.

(14) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Zapraszamy na nieszpory w intencji zmarłych w wyniku pandemii oraz osób w stanie ciężkim i krytycznym w czwartki o godzinie 17:00. W tej modlitwie można uczestniczyć wyłącznie poprzez transmisję internetową. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii.

(15) DZIĘKUJEMY ZA POSŁUGĘ STEWARDÓW i prosimy o zgłaszanie się chętnych do tej posługi. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(16) DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE OFIARY składane na kościół. Ofiary na tacę można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

* Zachęcamy do pobrania NIEZBĘDNIKA NA NAJBLIŻSZE DNI (w pliku PDF można znaleźć rozkład godzin w których księża spowiadają oraz kiedy kościół jest otwarty do prywatnej modlitwy a kiedy są Msze święte….)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *