IV Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

8 MAJA 2022 R.

(1) W związku ze znacznym spadkiem zakażeń Covid-19 w Anglii od następnej niedzieli znikają z procedur bezpieczeństwa w naszym kościele zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej. Jednocześnie usilnie zachęcamy do przyjmowania Komunii w postawie stojącej, odpowiadającej przyjętej w naszej Parafii formie procesyjnej.

(2) Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godzinie 18:30 a w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00.

(3) Od poniedziałku do czwartku na 18:00 zapraszamy poszczególne grupy młodych kandydatów do bierzmowania na ostatnie katechezy (egzaminy). Obecność obowiązkowa. Zakończyliśmy też już zapisy dla dorosłych, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 21 maja 2022 r. PRÓBA LITURGICZNA PRZED BIERZMOWANIEM ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK 19 MAJA 2022 R.  O GODZ. 20:00 W KOŚCIELE. ŚWIADEK BIERZMOWANIA MOŻE BYĆ NIEOBECNY NA PRÓBIE. Wszystkich przystępujących do sakramentu bierzmowania prosimy o to, by się wcześniej wyspowiadali.

(4) Wznawiamy spotkania grupy Mężczyzn Świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godzinę 20:00 do sali św. Jerzego Popiełuszki.

(5) Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w trzech turach w dniach 14-15 maja. Na uroczystości obowiązują wejściówki.

(6) Rocznica Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest na 22 maja na 14:30. Prosimy, aby dzieci w miarę możliwości przyszły w białych strojach komunijnych. W związku z uroczystościami dla dzieci i młodzieży w kolejne dwa weekendy (14-15 maja i 21-22 maja) nie będzie spowiedzi po południu.

(7) Po uroczystościach Pierwszej Komunii i Rocznicy msza święta o godzinie 14:30 zostanie zawieszona aż do września, gdy rozpocznie się nowe przygotowanie. Ponadto msza święta o godzinie 17:15 zostanie zawieszona na cały lipiec i sierpień.

(8) Zapisy do Pierwszej Komunii Świętej dla rocznika 2014 zostaną ogłoszone w czerwcu.

(9) Katechezy dla narzeczonych rozpoczniemy od wtorku 24 maja 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 28 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(10) „OREMUS” na maj i czerwiec jest dostępny w zakrystii.

(11) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *