Niedziela Dobrego Pasterza

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

25 KWIETNIA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. Cały czas obowiązują nas zasady lockdown’u. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(3) MARATON RÓŻAŃCOWY W MAJU. Watykan ogłosił, iż maj tego roku będzie miesiącem globalnego maratonu różańcowego w intencji zakończenia pandemii COVID-19. Głębokim pragnieniem Ojca Świętego jest, aby «Modlitwa do Boga nieustannie wychodziła z całego Kościoła». Miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie otworzy modlitwą papież Franciszek w dniu 1 maja. Następnie kilkadziesiąt świątyń na świecie włączy się w różańcowy maraton. Wybrano 30 sanktuariów, z których codziennie o godzinie 12:00 czasu wschodniego nadawana będzie modlitwa różańcowa. Kościoły te będą szczególnie zaangażowane w propagowanie Różańca w rodzinach i lokalnych wspólnotach. Chcemy, aby również w naszej świątyni był to czas intensywnej modlitwy. Dlatego przez cały maj od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczornej będziemy odmawiać litanię do Matki Bożej następnie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątek różańca poprzedzony rozważaniem jednej z tajemnic i możliwość adoracji w milczeniu do godziny 20:30. W niedzielę zapraszamy na godzinę 18:30, a adorację zakończymy po odmówieniu dziesiątka Różańca.

(4) SPOTKANIE EReMu. W środę 28 kwietnia o godzinie 18:00 w Windsor Hall odbędzie się spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zapraszamy uczestników obu grup.

(5) ZBIÓRKA KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW. W sobotę 1 maja o godzinie 17:00 w Windsor Hall odbędzie się zbiórka kandydatów na ministrantów.

(6) BIERZMOWANIE. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę 22 maja 2021 r. podczas Mszy Św.  o godz. 19:00. Dorośli kandydaci z naszej parafii oraz Ci, którzy przeszli przygotowanie u nas, mogą już zgłaszać się do bierzmowania. Termin zapisów mija na dwa tygodnie przed bierzmowaniem, czyli 8 maja 2021 r. Kandydat powinien posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz ważne świadectwo chrztu (czyli wydane nie później niż pół roku przed bierzmowaniem). Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(7) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz ten został podarowany Polonii przez sługę Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września w Warszawie. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(8) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(9) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół oraz za zeszłotygodniową tacę na rzecz Biura Polskiej Misji Katolickiej. Ofiary na tacę oraz kopertki “gift aid”  można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(10) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *