III Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

20 MARCA 2022 R.

(1) POMOC DLA UKRAINY.  Serdecznie zapraszamy na CHARYTATYWNY KONCERT PIEŚNI PASYJNEJ “Pozwól mi Twe Meki śpiewać”, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 20 marca o godz. 16:00 w kościele w wykonaniu naszego parafialnego chóru “Schola Cantorum”. Łącząc się w modlitwie i solidarności z narodem ukraińskim, pragniemy w ten sposób wesprzeć poszkodowane w wojnie parafie mariańskie w Ukrainie.

(2) WIELKI POST. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa związane z tym okresem roku liturgicznego. W piątki na drogę krzyżową dla dzieci o godzinie 17:30 oraz dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W sobotę o godzinie 09:30 Godzinki o męce Pańskiej. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 18:30.

(3) REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w Parafii rozpoczniemy w czwartą niedzielę Wielkiego Postu czyli 27 marca, poprowadzi je Ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC. Rekolekcje potrwają do środy 30 marca. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach niedzielnych, a od poniedziałku do środy na mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00.  Po mszy świętej wieczornej będzie dodatkowa katecheza tematyczna bez celebracji Eucharystii. Planujemy także jedno spotkanie specjalnie dla młodzieży w sobotę 26 marca o godzinie 17:00 w kościele (obecność obowiązkowa dla młodych kandydatów do bierzmowania).

Spowiedź w czasie rekolekcji w niedzielę od 15:30 do 17:00, a od poniedziałku do środy od godziny 17:00 do 19:00 i od zakończenia wieczornej konferencji do ostatniego penitenta.

(4) PAN STANISŁAW, od wielu lat pełniący a naszej parafii posługę zakrystianina i konserwatora wraca do Polski. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 13:00 będziemy modlić się w Jego intencji dziękując Bogu za Jego obecność i pracę.

(5) KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA zaprasza na mszę świętą w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam” dzisiaj o godz. 13:00, a po mszy świętej na spotkanie w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

(6) HERBATKA DLA SENIORÓW.  Sekcja Wzajemnej Pomocy zaprasza Seniorów na „wiosenną” herbatkę też w dniu dzisiejszym na godzinę 15:00.

(7) PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA. W najbliższym tygodniu od poniedziałku do czwartku (21-24 marca) zapraszamy poszczególne grupy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Spotkania o godzinie 18:00 w wyznaczonych salach. Prosimy aby kandydaci mieli ze sobą indeksy.

(8) ZWIASTOWANIE PAŃSKIE. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte jak w zwykły dzień. O godzinie 16:00 odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Mszy świętej o godzinie 19:00 będziemy modlić się w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Od tego dnia pragniemy również zaprosić wszystkich chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz w intencji jego rodziców. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy (kończy się w dzień Bożego Narodzenia) i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej, oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka. Po każdej mszy 25 marca będzie można dołączyć do tej inicjatywy.

(9) REKLAMA 🙂 . W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(10) MIESIĘCZNIK OREMUS. W zakrystii dostępny jest też „Oremus” na kwiecień.

(11) ZAPROSZENIE NA KURS WIEDZY RELIGIJNEJ. Polska Misja Katolicka, 25 marca 2022 r. organizuje Kurs wiedzy religijnej, którego tematem jest: „Synodalność – Musisz iść przez to czym nie jesteś”. Kurs online poprowadzi znany teolog ks. dr Grzegorz Strzelczyk. Więcej szczegółów na stronie PCM: www.pcmew.org

(12) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI W NASZYM KOŚCIELE. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół. Są one obecnie szczególnie potrzebne, gdyż trwają intensywne prace związane z remontem i uruchomieniem restauracji.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *