III Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

1 MAJA 2022 R.

(1) KATECHEZY DLA NARZECZONYCH rozpoczniemy od wtorku 24 maja 2022 r. o godz. 20:00 w Windsor Hall (jeśli zbierze się grupa uczestników). Spotkania w każdy kolejny wtorek. Zakończenie katechez 28 czerwca. Koszt kursu wynosi 50 funtów od pary. Bezwzględnie wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

(2) MAJÓWKI. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy zatem na nabożeństwa majowe w niedziele o godzinie 18:30 a w tygodniu po mszy św. o godzinie 19:00.

(3) I NIEDZIELA MAJA. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po mszy św. o godz. 14:30 zapraszamy na godzinną Adorację.

(4) KAZANIA TEMATYCZNE. Powracamy do inicjatywy kazań tematycznych na mszach świętych. Jesteśmy w okresie paschalnym, który w tradycji Kościoła jest czasem żarliwej modlitwy o Ducha Świętego, dlatego też dzisiaj, na wszystkich mszach świętych ks. Piotr głosi kazania na temat działania Ducha Świętego i sakramentu bierzmowania.

(5) KANCELARIA. W poniedziałek 2 maja jest „bank holiday” – kancelaria parafialna będzie nieczynna.

(6) BIERZMOWANIE. Od poniedziałku do czwartku na 18:00 zapraszamy poszczególne grupy młodych kandydatów do bierzmowania na katechezy. Obecność obowiązkowa.

(7) ERM. W najbliższą środę 4 maja o 18:00 kolejne spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.

(8) W TYM TYGODNIU przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • Pierwsza środa – o 19:00 msza święta w intencji dzieci i młodzieży
  • Pierwszy czwartek – o 18:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. Uwaga! Nie będzie pierwszo-czwartkowej mszy świętej dla dzieci pierwszokomunijnych.
  • Pierwszy piątek:
    – o 14:00 msza święta i Godzina Miłosierdzia w języku angielskim prowadzona przez Apostolat Bożego Miłosierdzia
    – o 16:45 spowiedź dla dzieci
    – o 17:30 msza święta dla dzieci
  • Pierwsza sobota – o 9:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi

(9) MINISTRANCI. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 10:00 odbędą się obłóczyny ministrantów. Kandydaci powinni przybyć do kościoła na 9:30, aby wybrać alby.

(10) ZAPISY DO BIERZMOWANIA DLA DOORSŁYCH. Rozpoczęliśmy zapisy dla dorosłych, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania w tym roku. Zapisy potrwają do 7 maja 2022 r. Bierzmowanie zaplanowane jest na 21 maja 2022 r. Więcej szczegółów na naszej stronie: parafiaealing.co.uk

(11) OGŁOSZENIA KOMUNIJNE. Pierwsza spowiedź dla dzieci odbędzie się 7 maja zaś Pierwsza Komunia Święta w trzech turach w dniach 14-15 maja. Na uroczystości obowiązują wejściówki. W związku z uroczystościami dla dzieci w przyszłą i w następną sobotę (7 i 14 maja) nie będzie spowiedzi po południu.

(12) ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ zaplanowana jest na 22 maja na 14:30. Prosimy, aby dzieci w miarę możliwości przyszły w białych strojach komunijnych. W razie pytań prosimy o kontakt z ks. Piotrem pod adresem: komunia.ealing@gmail.com

(13) „OREMUS” na maj i czerwiec jest dostępny w zakrystii.

(14) DOBRA REKLAMA. W zakrystii można się zaopatrzyć w książkę: „Księga żywej mądrości. Psalmy”. Autorem książki jest ks. Michał Kozak Proboszcz naszej parafii. Książka zawiera  szereg tekstów publikowanych wcześniej w „Oremus” i jest bardzo przystępnym wprowadzeniem do psałterza i modlitwy psalmami. Koszt książki wynosi 8 funtów. Jeśli ktoś zdecyduje się złożyć większą ofiarę to naddatek zostanie przeznaczony na wymianę pieców w kościele.

(15) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci i transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15, 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. NOWY SPOSÓB PŁATNOŚCI. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Fakt uczęszczania na katechezy przedmałżeńskie, grupę wsparcia, I Komunię itd. nie jest równoznaczne z zapisaniem się do Parafii. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *