III Niedziela Wielkanocna

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

18 KWIETNIA 2021 R.

(1) MSZE ŚWIĘTE. Porządek Mszy świętych w niedziele: 8:30, 10:00 (z transmisją online), 11:30, 13:00, 14:30, 17:15, 19:00 (z transmisją online), 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 (z transmisją online).

UWAGA. Cały czas obowiązują nas zasady lockdown’u. Wciąż obowiązuje nakaz zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa odpowiednią maseczką. Nie wolno gromadzić się przed kościołem. W kościele jest wyłącznie 87 miejsc, na chórze 24 i w Windsor Hall 55. Niestety po zajęciu wszystkich miejsc musimy zamknąć drzwi i jest bardzo prawdopodobne, że ktoś nie będzie mógł wejść do środka i uczestniczyć w nabożeństwie (głównie mowa jest tu o niedzielnych Mszach 8:30, 10:00, 11:30 oraz 13:00). Osobom starszym, znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka, mającym zdrowotne trudności z noszeniem maseczki oraz rodzinom z malutkimi dziećmi sugerujemy pozostanie w domu i uczestnictwo w liturgii za pośrednictwem Internetu.

(2) SPOWIEDŹ. Z sakramentu pokuty można skorzystać tygodniu od poniedziałku piątku: od 10:30 do 11:30 i od 19:30 do 20:30, w sobotę od 10:30 do 11:30 i od 16:00 do 18:00. Wtedy też kościół otwarty jest na prywatną modlitwę. Nie ma spowiedzi w niedziele i święta.

(3) PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII. Katechezy dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się od poniedziałku do czwartku (19-22 kwietnia) w kościele  o godzinie 17:30 według podziału na grupy. W tych dniach dzieci otrzymają stroje pierwszokomunijne oraz pamiątki. Prosimy  o punktualne przybycie.

(4) MŁODZI KANDYDACI DO BIERZMOWANIA. W najbliższą środę i w czwartek (21 i 22 kwietnia) zapraszamy poszczególne grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na katechezę. Spotkania odbędą się o godzinie 18:00. Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(5) DATA BIERZMOWANIA. Informujemy, że bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę 22 maja 2021 r. podczas Mszy Św.  o godz. 19:00. Dorośli kandydaci z naszej parafii oraz Ci, którzy przeszli przygotowanie u nas, mogą już zgłaszać się do bierzmowania. Termin zapisów mija na dwa tygodnie przed bierzmowaniem, czyli 8 maja 2021 r. Kandydat powinien posiadać zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz ważne świadectwo chrztu (czyli wydane nie później niż pół roku przed bierzmowaniem). Więcej szczegółów na naszej stronie w zakładce: Bierzmowanie.

(6) PEREGRYNACJA OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Trwa nawiedzenie domów parafian przez wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Nie było w tym roku możliwości kolędy i pragniemy, aby Maryja zaniosła Boże błogosławieństwo do naszych domów. Szczegóły i zasady peregrynacji są opublikowane na stronie internetowej. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

(7) DZIĘKUJEMY za pracę stewardów, którzy niestrudzenie od czerwca zeszłego roku pełnią codzienne dyżury w kościele. Posługa stewardów jest nadal konieczna, dlatego prosimy, aby ci którzy są w stanie podjąć się tego zadania zgłaszali swoją gotowość. Lista dostępna bezpośrednio u stewardów lub na stronie internetowej.

(8) DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół oraz za zeszłotygodniową tacę na rzecz Biura Polskiej Misji Katolickiej. Ofiary na tacę oraz kopertki “gift aid”  można składać do koszyków przy wyjściu z kościoła lub przez przelew na konto parafii.

(9) SZCZEPIONKI. Zachęcamy do wejścia na stronę naszej parafii, gdzie w sekcji poświęconej ostatnim wypowiedziom Kościoła na temat SZCZEPIONEK, oprócz oficjalnych dokumentów dotyczących tego zagadnienia zamieszczony jest m.in. tekst listu Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *