II Niedziela Wielkiego Postu

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

8 MARCA 2020 R.

 • TACA: 1.03.2020 – £2,693, Środa Popielcowa: – £1830; Gift Aid – £1,202; Ubodzy – £580; Afryka – £125. Bóg zapłać!
 • Informujemy, że na stronie internetowej naszej Parafii (- link), jest dostępne SPRAWOZDANIE FINANSOWE za poprzedni okres rozliczeniowy przygotowane przez Parafialna Radę Ekonomiczną.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ: piątek – dla dzieci o godz. 17:30; dla dorosłych po mszy o godz. 19:00, w GORZKICH ŻALACH: niedziela, godz. 18.30 i GODZINKACH O MĘCE PAŃSKIEJ: sobota, godz. 9:30.
 • Z racji na Wielki Post przygotowaliśmy też SPECJALNY NUMER BIULETYNU PARAFIALNEGO z informacjami dotyczącymi przeżywania tego okresu w naszej parafii. Zawiera on także dwie propozycje, do których może się włączyć każda chętna osoba. Pierwsza, to “Piątki Postne” polegająca na podjęciu się postu o chlebie i wodzie w wybranej intencji w jeden dzień tygodnia. Druga dotyczy modlitwy Słowem Bożym (szczegóły w dziale poniżej na naszej stronie).
 • KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA zaprasza dzisiaj (8 marca) na mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam” o godz. 13:00, a po mszy św. na spotkanie w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • HERBATKA DLA SENIORÓW: także dzisiaj – niedziela, 8 marca 2020 r. o godz. 15:00.
 • KONFERENCJA: Zapraszamy na pierwsze spotkanie w cyklu katechez dla dorosłych związanym z jubileuszem 350 lat założenia Zgromadzenia Księży Marianów. Będzie to konferencja dotycząca „Walki Duchowej” na temat: „ROZRÓŻNIANIE DUCHÓW – PODSTAWOWE ZASADY ROZEZNAWANIA”. Spotkanie odbędzie się w naszym kościele jutro, tj. w poniedziałek, 9 marca po mszy św. wieczornej o godz. 19:45. Szczegóły na plakatach – link.
 • KATECHEZY DLA DZIECI przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej od poniedziałku do czwartku (9-12 marca) o 17:30 w Windsor Hall. Obecność obowiązkowa!
 • SPOTKANIE ERM odbędzie się w piątek 13 marca bezpośrednio po drodze krzyżowej dla dzieci i potrwa do godziny 19:30
 • ZBIÓRKA NA “AID TO THE CHURCH IN NEED”: W przyszłym tygodniu (podczas wszystkich mszy niedzielnych oraz mszy wieczornej sobotniej) będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz prześladowanych chrześcijan w wielu krajach na całym świecie. Pomoc Kościołowi w Potrzebie to papieska organizacja charytatywna, która pracuje w 145 krajach, pomagając prześladowanym i uciskanym chrześcijanom na całym świecie.
 • Koło Przyjaciół Harcerstwa zaprasza na KIERMASZ TANICH POLSKICH KSIĄŻEK w niedzielę 22 marca 2020 r. w godz. 9:30-16:00 do Windsor Hall. Info: 0208 841 2953.
 • NASZ PARAFIALNY CHÓR “SCHOLA CANTORUM” rozpoczął przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Serdecznie zapraszamy chętnych, którzy chcieliby zaśpiewać podczas Triduum Paschalnego na próby w poniedziałek o godz. 20:30 w restauracji.
 • IV EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA DLA MĘŻCZYZN ULICAMI LONDYNU rozpocznie się mszą św. w piątek, 13 marca 2020 r. o godz. 18:30 w Holy Family Convent Chapel, 52 London Road, Enfield. Zakończenie ok. godz. 3:00 w Katedrze Westminster.
 • PIELGRZYMKA DO LOURDES DLA CHORYCH I WOLONTARIUSZY AUTOBUSEM MIŁOSIERDZIA ‘JAMBULANCE’ odbędzie się w dniach 17–25 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje – dr Bożena Laskiewicz, tel. 07877155836.
 • KONCERT ,,MARYJA MATKA’’: W sobotę 23 maja 2020 r. w Saint George’s Cathedral odbędzie się koncert „Maryja Matka” w wykonaniu Stanisława Soyki oraz innych artystów. Bilety do kupienia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt biletu £15. Szczegóły na plakatach i fiszkach w kruchcie kościoła.
 • Na stoliku pod chórem dostępny będzie specjalny biuletyn dotyczący profilaktyki wobec zagrożenia zarażenia się KORONAWIRUSEM, czyli wytyczne naszej diecezji Westminster. AKTUALIZACJA: Obecnie (13.03.2020) mamy drugą fazę!!! Zamieszczamy tłumaczenie tekstu – link. Oryginalna wersja angielska: link.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *