Corpus Christi

19 CZERWCA 2022 R.

(1) W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Podczas każdej mszy świętej Ks. Proboszcz Michał wygłosi kazania tematyczne o Eucharystii.

(2) W dniach 20-26 czerwca br. Donald Turbitt, założyciel Mężczyzn Świętego Józefa w Polsce, UK, USA oraz w wielu miejscach świata, przebywać będzie z misją formacyjną w Wielkiej Brytanii. Jednym z miejsc Ewangelizacji będzie Parafia na Ealingu. W piątek 24 czerwca po mszy świętej o godzinie 19:00 wygłosi on konferencję dotyczącą roli osób świeckich w ewangelizacji. Po konferencji będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, którą będzie posługiwał. Zaproszenie jest dla wszystkich, szczególnie kierujemy je do mężczyzn.

(3) W czwartek zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych po mszy świętej wieczornej.

(4) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy na ostatnią zbiórkę przed wakacjami zarówno ministrantów jak i kandydatów na ministrantów.

(5) Trwają zapisy do Pierwszej Komunii Świętej dla rocznika 2014. Szczegóły na naszej stronie pod tym linkiem.

(6) W czerwcu zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE w tygodniu po mszy świętej wieczornej a w niedziele i w czwartki o godzinie 18:30.

(7) W lipcu i w sierpniu msza święta niedzielna o godzinie 17:15 zostanie zawieszona.

(8) Z radością informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00.

(9) Klasa gimnastyczna dla Seniorów w Sali Windsor zaprasza na zajęcia w poniedziałki i piątki o godzinie 11:00.

(10) „OREMUS” na lipiec i sierpień jest dostępny w zakrystii.

(11) OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (dla dzieci I Komunijnych), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

E. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

F. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.