TRZECIE ŚRODY MIESIĄCA

Image

W środę 16 czerwca 2021 r. na Mszy świętej wieczornej modliliśmy się w intencji małżeństw borykających się z trudnościami w staraniu się o dziecko, a także tych, które doświadczyły poronienia i utraty dziecka. Pragniemy kontynuować tę inicjatywę w każdą trzecią środę miesiąca. Mamy nadzieję, że rozwinie się ona i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia.

Święty Stanisław Papczyński, założyciel Zgromadzenia Księzy Marianów cechował się szczególną wrażliwością na świętość początku i kresu ludzkiego życia. Przedstawione w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym cuda dokonane za Jego wstawiennictwem związane są z ratowaniem ludzkiego życia w łonie matki. Dlatego też przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę.

Szczep winny jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności.

Chcielibyśmy, aby były tutaj umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

Posłuchaj homilii Ks. Michała:

(1) Pierwsza "Trzecia Środa"  🙂

(2) Homilia z 15.09.2021 (Matki Bożej Bolesnej)

(3) Homilia z 03.10.2021 (XXVII Niedziela Zwykła)

Księża Marianie z Ealingu

Image

ZAPRASZAMY DO MODLITWY NOWENNĄ
ZA WSTAWIENNICTWEM ŚW. OJCA STANISŁAWA
(kliknij w obrazek).

NOWENNA DOSTĘPNA JEST TAKŻE JAKO APLIKACJA NA URZĄDZENIA PRZENOŚNE:

ANDROID (PLAY STORE)

........ iOS (APP STORE) .......