Niedziela Chrztu Pańskiego

Klaudiusz RokickiUncategorized

08 STYCZNIA 2023 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

(1) Dziś po mszach świętych ministranci z naszej parafii rozprowadzają przygotowane przez nich: kredę do oznaczenia drzwi domów i mieszkań oraz kadzidło. Zwyczajowe ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

(2) Od poniedziałku do czwartku na 17:30 zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych na katechezę. Obecność obowiązkowa.

(3) Po przerwie związanej z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia zapraszamy na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH, które będą odprawiane w naszym kościele w czwartki po mszy św. o godzinie 19:00. Będziemy w ten czwartek modlić się za zmarłego Papieża Seniora Benedykta XVI.

(4) W sobotę na godzinę 17:00 zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórkę.

(7) Przy ambonie wyłożone są kartki zgłoszeń na kolędę. Wypełnione zgłoszenie można zostawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Terminy wizyt w konkretnych domach będziemy ustalali telefonicznie.

(8) W zakrystii można zaopatrzyć się w Kalendarze na rok 2023 oraz kolejny numer miesięcznika „OREMUS”.

(9) W dzisiejszym wydaniu Biuletynu parafialnego można znaleźć intencje modlitewne dla Kół Żywego Różańca. Powstała też specjalna strona w dziale “Grupy parafialne”. Zapraszamy pod ten LINK.

OGŁOSZENIA STAŁE:

A. MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE: w niedziele: 08:30, 10:00 (z udziałem dzieci), 11:30, 13:00, 14:30 (od września do I Komunii), 17:15 (oprócz lipca i sierpnia), 19:00 (z transmisją online) i 20:30. Od poniedziałku do soboty: 8:00, 10:00 i 19:00 .

B. SPOWIEDŹ W NASZYM KOŚCIELE: od poniedziałku do piątku pół godziny przed i pół godziny po mszach świętych o godzinie 10:00 i 19:00. W piątek dodatkowo w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej do 21:00. W sobotę pół godziny przed i pół godziny po mszy o godz. 10:00 i po południu od 17:00 do 18:00. W niedzielę spowiedź od 15:30 do 16:30. Nie ma spowiedzi w czasie mszy świętych. Listę dyżurów w konfesjonale na bieżący tydzień zawsze można znaleźć na naszej stronie o Spowiedzi – LINK.

C. “OFIAROMATY”. W przedsionku kościoła oraz we wnękach nawy świątyni po prawej i lewej stronie pojawiły się terminale do płacenia kartą, za pośrednictwem których można wpłacać ofiary na kościół. Wystarczy wybrać sumę i za pomocą karty bankowej dokonać wpłaty; albo przez PIN albo zbliżeniowo. Można też wybrać opcję „Gift Aid”, w tym przypadku za pierwszym razem trzeba podać swoje dane, później, jeśli korzysta się z tej samej karty, nie jest to już konieczne.

D. RESTAURACJA PARAFIALNA. Informujemy, że ponownie działa nasza parafialna restauracja. Zmieniła wystrój i nazwę. Obecnie nosi miano „LUBCZYK” i przyjmuje gości od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:30 do 19:00, a w niedziele od 09:30 do 20:00. Telefon kontaktowy: +44 779 952 2460.

E. TRZECIA ŚRODA MIESIĄCA. Podczas mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji rodzin, które pragną potomstwa, które doświadczają zagrożenia życia dziecka lub przeżyły jego stratę. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa rozwinie się i stworzy w naszej parafii przestrzeń dzielenia się i wsparcia dla osób przeżywających takie doświadczenia. SZCZEP WINNY jest symbolem płodności i owocowania. Wyraża również więź człowieka z Chrystusem i jest jednym z obrazów Kościoła. Kiść winogron jest również pięknym przykładem bycia razem w jedności. Otworzyliśmy na naszej stronie dział związany z tą inicjatywą. Chcielibyśmy, aby były tam umieszczane między innymi świadectwa osób, ukazujące jak przeżywały takie doświadczenie, co było największą pomocą, a co trudnością, co przynosiło umocnienie, a co najbardziej raniło. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc w tym względzie.

F. DZIĘKUJEMY za wszystkie ofiary składane na kościół.

G. PRZYNALEŻNOŚĆ DO PARAFII. Przypominamy, że aby należeć do naszej Parafii trzeba się do niej zapisać. Prosimy pamiętać, że po upływie trzech miesięcy od złożenia deklaracji zapisowej parafia zyskuje prawo do wydawania dokumentów kościelnych. Jeśli ktoś nie jest pewny, czy złożył deklarację lub jego dane mogą być nieaktualne prosimy o kontakt z Parafią.