ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

W naszej Parafii na Ealingu działa Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

,,Różdżka z pnia Jessego,,

Jeśli nie czujesz bliskości Boga, chodzisz do kościoła z przyzwyczajenia i czujesz że potrzebujesz czegoś wiecej, to zapraszamy Cię na nasze spotkania z Duchem Świętym.

Dlaczego odnowa?

Dlatego, że Kościół wciąż się odnawia. Kościół to my wszyscy i potrzebujemy wewnętrznej przemiany. Większość członków wspólnoty to osoby, które w pewnym momencie swego życia zrozumiały, że ich dotychczasowe, czysto formalne chrześcijaństwo, jest namiastką życia w Bogu. Dlatego odradzamy się w Chrystusie i w ludziach poranionych przez życie odrasta Wiara, Nadzieja i Miłość.

I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni. I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. (Iz.11, 1-2)

Celem naszej Odnowy jest uwielbianie Boga, życie w Duchu Świętym i wzrost miłości do Boga i ludzi.

To Duch Święty modli się w nas, formuje nas, zmienia perspektywę myślenia, spojrzenie na ludzi i wiarę. Ten ,,Strumień Łaski,, przemienia nas, i sprawia, że Słowo Boże ożywa, jest zrozumiałe i modlitwa nabiera zupełnie nowej mocy.

Duch Święty daje nam pokój w sercu, umacnia nas na drodze wiary, uzdrawia nasze zranienia, i tworzy nas na nowo wlewając w nasze serca radość, cierpliwość i Chrystusowy pokój.

Światło Ducha Świętego umożliwia nam podejmowanie właściwych decyzji i udziela charyzmatów i to nie dla siebie, ale żeby posługiwać innym. To On czyni z nas wspólnotę utwierdzoną w Jezusie Chrystusie, i tylko w Nim mamy szukać Zbawienia. To Duch Święty uczy nas jak wypełniać wolę Bożą oraz rozeznawać swoje własne powołanie.

Dzieląc się wzajemnie talentami, ubogacamy się i tworzymy wspólnotę gdzie śpiewem i modlitwą uwielbiamy Boga.

Spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Różdżka z pnia Jessego odbywają się w Środy, o godz. 20.15 w sali Windsor Hall przy Kościele na Ealingu. W każdą drugą Środę miesiąca również o 20:15 w naszym kościele mamy Wspólnotową Uwielbieniową Mszę Świętą.

Naszym opiekunem jest Ks. Wiktor Gumienny MIC.

Są to spotkania otwarte i każdy jest mile widziany.

Serdecznie zapraszamy.