Zesłanie Ducha Świętego

Klaudiusz RokickiUncategorized Leave a Comment

31 MAJA 2020 R.

I. KARD. VINCENT NICHOLS ZAPOWIADA OTWARCIE KOŚCIOŁÓW

In his homily for Pentecost Sunday, Cardinal Vincent Nichols questions why churches have not been allowed to open for private prayer, especially when car showrooms and outdoor markets can open on Monday 1 June and non-essential shops from 15 June.  He specifically asks why churches have been “excluded from this decision?”

The opening of churches, even if only for private prayer, helps nurture faith which is a “vital contribution to our common good” the Cardinal says.  He goes onto add that faith is a “motivation for the selfless care of the sick and dying” and will help play a key role in the “rebuilding of our society.”

Acutely aware of the importance of opening churches safely, the Cardinal stresses that “We are confident that we can do so. We have developed expert guidance. We are ready to follow the Government’s guidelines as soon as they are finalised.”

He questions “the risk to a person who sits quietly in a church which is being thoroughly cleaned, properly supervised and in which social distancing is maintained?”

Adding that “the benefits of being able to access places of prayer is profound, on individual and family stability and, significantly, on their willingness to help others in their need.”

(tekst homilii: www.cbcew.org.uk)

II. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(1) ODPUST PARAFIALNY. Jutro, poniedziałek po zesłaniu Ducha Świętego – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu w roku liturgicznym rozpoczyna się okres zwykły. Jest to uroczystość patronalna naszego kościoła. Po Mszy świętej Różaniec w intencji Parafii.

(2) NIESZPORY ZA ZMARŁYCH: W tym tygodniu odchodzimy od praktyki codziennej modlitwy nieszporami za zmarłych. Modlitwę tę ograniczymy do czwartku, tak jak to było w czasie normalnego funkcjonowania kościoła. Będziemy jednak nadal modlić się za zmarłych w wyniku pandemii COVID-19 oraz w intencji osób znajdujących się w stanie ciężkim i krytycznym. Transmisja z Nieszporów w czwartki o godzinie 17:00. Prosimy, aby imiona osób, które chcecie polecić naszej modlitwie przesyłać na adres mailowy parafii: ealing.office@gmail.com.

(3) BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wspierają finansowo parafię w tym trudnym czasie. Można to uczynić poprzez wpłatę na konto parafialne. Stosowne dane można znaleźć na naszej stronie poniżej.

(4) INTENCJE MSZALNE można zamawiać drogą mailową lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Poniżej na stronie znajduje się banner “Intencje Mszy Św. na najbliższe dni”, który przenosi do pliku w formacie PDF z intencjami na nadchodzący tydzień.

(5) ZMIANA TERMINÓW BIERZMOWANIA I PIERWSZYCH KOMUNII: Niestety z informacji, które otrzymujemy wynika, że kościoły mogą pozostać zamknięte do początku lipca. Modlimy się, aby tak nie było, jednak musimy odwołać planowane daty sakramentu bierzmowania i I Komunii Świętej. Nową datę BIERZMOWANIA ustalimy najprawdopodobniej na wrzesień. PIERWSZĄ KOMUNIĘ również planujemy po okresie wakacyjnym, z tym, że możliwe byłoby wcześniejsze przyjęcie I Komunii dla mniejszych grup dzieci, gdyby tego pragnęli rodzice, jednak z pewnością nie wcześniej niż w sierpniu.

III. FUNKCJONOWANIE PARAFII W TRAKCIE PANDEMII:

Konferencja Biskupów Anglii i Walii wydała wytyczne (19.03.2020 – PDF; 27.03.2020 r. – PDF) odnośnie funkcjonowania Kościoła i sprawowania Liturgii w czasie PANDEMII KORONAWIRUSA. Kierując się tymi wytycznymi informujemy, że w naszej parafii obowiązują następujące zasady:

(1) KOŚCIÓŁ JEST ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA! Decyzją Rządu od 24 marca kościoły jako miejsca publicznych zgromadzeń muszą pozostawać zamknięte.

(2) MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIAJĄ TYLKO KSIĘŻA, BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy na czas pandemii od udziału w mszy świętej w niedziele i w święta nakazane. Ze względu na powyższy zakaz, msze święte są transmitowane na żywo z naszego kościoła parafialnego w następującym porządku:

w dni powszednie:
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na dany dzień tygodnia, a po niej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

w niedziele:
9:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 8:30, 10:00, 11:30 i 13:00.
20:00 – msza święta z modlitwą w intencjach powierzonych nam na godziny: 14:30, 17:15, 19:00 i 20:30, a po mszy: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

(3) NIE MA OBECNIE SPOWIEDZI POZA SKRAJNYMI PRZYPADKAMI. KAPŁAN NIE MOŻE ODWIEDZAĆ CHORYCH NA KORONAWIRUSA LUB PRZECHODZĄCYCH KWARANTANNĘ! Można jednak korzystać z niesakramentalnych dróg zyskiwania odpuszczenia grzechów lekkich (w artykułach: link i link możesz się dowiedzieć, co gładzi grzechy powszednie). W przypadku gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem można też wzbudzić tzw. ŻAL DOSKONAŁY (pobierz krótką instrukcję), który skutkuje odpuszczeniem grzechów ciężkich. Zachęcamy ponadto do MODLITWY oraz korzystania z ODPUSTÓW specjalnie wyznaczonych na ten czas przez Stolice Apostolską.

(4) KANCELARIA PARAFIALNA JEST DOSTĘPNA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNIE I MAILOWO W GODZINACH JEJ URZĘDOWANIA. Można zamawiać intencje mszalne czy to mailowo, czy też telefonicznie.

(5) SAKRAMENTY: chrztu, I spowiedzi, I Komunii świętej, bierzmowania i małżeństwa oraz msze pogrzebowe zostają ODŁOŻONE do czasu ustania epidemii.

(6) WSZYSTKIE SPOTKANIA religijnych grup formacyjnych, grup samopomocowych oraz innych grup spotykających się w naszej parafii zostają ODWOŁANE do czasu ustania epidemii.

(7) POWYŻSZE ZASADY BĘDĄ AKTUALIZOWANE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *